Już za rok będą nowe elektroniczne legitymacje dla ucznów i studentów

Autor Obywatelski

Od 2018 r. w Polsce będzie możliwe korzystanie z legitymacji uczniowskich i studenckich za pośrednictwem internetu – poinformowała we środę minister cyfryzacji Anna Streżyńska. Według niej, w tym roku mają też wejść do użytku cyfrowe karty miejskie oraz legitymacje emerytów i rencistów.

„Na naprawę czekają elektroniczne formularze: zgłoszenia zgubienia dokumentu, uzyskania odpisu aktu stanu cywilnego, zgłoszenia zbycia pojazdu, wydania prawa jazdy, rejestracji narodzin dziecka” – powiedziała Streżyńska. „W nowej wersji elektroniczny wniosek o 500 plus bedzie znacznie prostszy i bardziej przyjazny, oparty na oświadczeniach, a nie zaświadczeniach” – dodała.

Według niej, wszystkie te usługi znajdą się w 2018 r. na zintegrowanych stronach internetowych ministerstw w serwisie gov.pl wraz z elektronicznym dowodem osobistym, prawem jazdy i dowodami rejestracyjnymi pojazdów.

W przyszłości strona gov.pl ma też udostępniać zapisy on-line do szkół i przedszkoli oraz możliwość wysyłania formularzy PIT przez Profil Zaufany ePUAP. Serwis przejmie rolę obecnie funkcjonujących stron internetowych obywatel.gov.pl i biznes.gov.pl.

Źródło: Codzienny Serwis Informacyjny PAP

mp/Kurier PAP

Komentarze są zamknięte