Jarosław Kaczyński w Opolu

Autor Obywatelski

Prezes PiS Jarosław Kaczyński powiedział w niedzielę podczas spotkania z działaczami PiS w Opolu, że już dzisiaj należy podjąć działania, aby dobrze przygotować się na wybory samorządowe. Zapowiedział powstanie odpowiedzialnej za to struktury.Prezes PiS – jak poinformowano na twitterze partii – wskazał, że „struktura przygotowująca wybory samorządowe musi być dynamiczna”.W jej skład mają wejść osoby, które po raz pierwszy są w Sejmie i Senacie. Struktura, która powstanie będzie odpowiedzialna m. in. za szkolenia merytoryczne— przekazano na oficjalnym profilu Prawa i Sprawiedliwości.
Kaczyński na spotkaniu w Opolu wskazał, że zmiana ordynacji wyborczej zawiera dwa elementy: techniczno-zabezpieczający i merytoryczny. Celem dwukadencyjności jest ograniczenie układów, które mogły powstać przez lata
— wyjaśnił.
O tym, że wybory samorządowe mają szczególną wagę prezes PiS mówił już podczas sobotniego spotkania z działaczami partii w Katowicach. Podkreślał, że sprawą bardzo ważną jest realizacja projektów, które PiS założyło w kwestii wyborów samorządowych. Mówił też, że w każdym województwie powoła pełnomocnika do spraw wyborów samorządowych.

za www.wpolityce.pl

oprac. W.S

Komentarze są zamknięte