Wybory samorządowe 2018 i wybory w r. 2019 oraz dekoncentracja mediów – plany PiS

Autor Obywatelski

Polska jako kraj powinna uczestniczyć w tym, co dzieje się na arenie europejskiej – mówił w niedzielę we Wrocławiu prezes PiS Jarosław Kaczyński podczas spotkania z działaczami partii. Chcemy iść drogą państw UE, gdzie istnieją przepisy o dekoncentracji mediów – podkreślił. W sobotę do łódzkich działaczy prezes partii powiedział, że PiS „musi zrealizować 2 plany: wybory samorządowe 2018 r. oraz kolejne w 2019 r.”. Jego zdaniem potrzebna jest reforma mediów. „Chcemy, aby dążyli oni do prawdy, a nie opowiadali się za jedną stroną” – dodał.

Jak podkreślił, PiS musi poprawić swoją pozycję w samorządach. Zapowiedział, że wkrótce zostaną stworzone struktury specjalne na wybory samorządowe. Kaczyński zwrócił też uwagę, że reforma edukacji to trudne zadanie i wsparcie samorządów jest bardzo ważne.

Chcemy ustabilizowania władzy w Polsce – podkreślił lider PiS. Jak dodał, równowaga sił jest potrzebna w demokratycznym państwie. Zapowiedziała też, że PiS chce dać szansę młodym posłom. Prezes PiS zauważył, że dziś partie w Europie są dużo mniejsze niż kiedyś. Rozbudowa struktur jest bardzo ważna – zaznaczył.   Potrzebna jest reforma mediów, chcemy aby dążyli oni do prawdy a nie opowiadali się za jedną stroną – podkreślił Kaczyński.

Przed budynkiem gdzie odbywało się spotkanie Jarosława Kaczyńskiego z politykami PiS protestowało kilkadziesiąt osób, m.in. działaczy KOD i PO.

 Źródło: Codzienny Serwis Informacyjny PAP

 jm/kkż Kurier PAP

Komentarze są zamknięte