Poseł Grabowski: Nowoczesna straciła ponad 20 mln zł subwencji. Rozwiązanie Sejmu to dla nich szansa

Niezależna Gazeta Obywatelska1

Paweł Grabowski, poseł Kukiz15 z Opolszczyzny, dzisiaj rano dla programu „Tak czy owak” w TVP3 Opole powiedział:

– Pytanie jest takie, czy naprawdę powstał konflikt wokół mediów. Tak naprawdę chodziło o zablokowanie przyjęcia budżetu, co skutkowałoby samorozwiązaniem parlamentu.

Pewne fakty warto połączyć. Nowoczesna straciła ponad 20 mln zł subwencji partyjnej na tą kadencję. Zatem gdyby udało im się w jakiś sposób rozwiązać parlament, to byłaby nowa kadencja i by te pieniądze odzyskali.

Moim zdaniem był to czysty skok na kasę, na „grubą kasę”, no i sposób był „gruby”. – Dodaje poseł Grabowski – Zablokowanie stołu prezydialnego, stołu Marszałka, to już jest łamanie prawa. (…) Z tego co mi wiadomo, jest na to czas do końca stycznia. Duża nerwowość dała się tutaj we znaki, zarówno ze strony Prawa i Sprawiedliwości – ze strony Marszałka niesłuszna decyzja o wykluczeniu posła Szczerby – i tak się to już potoczyło…

Poseł Paweł Grabowski powiedział jeszcze: – Wieść gminna niosła, że ma być zadyma w piątek…

– To się dało wyczuć? Zapytał red. Maciej Nowak.

Poseł Grabowski: – Jeżeli w piątek wieczorem pod Sejmem odbywa się spontaniczna manifestacja, która została zarejestrowana kilka dni wcześniej, no to…

***

„Do Rzeczy” informuje, że protest pod Sejmem zarejestrowano już 13 grudnia powołując się przy tym na Twittera dziennikarza Samuela Pereiry https://twitter.com/sampereira_?lang=pl.

RK

  1. ely
    | ID: a2235ec6 | #1

    Nowoczesna ,skłądająca się z 31 posłów w Sejmie to Targowica !! Każde słowo wypowiadane przez posłów tej partii jest zaprzeczeniem faktycznego znaczenia tych słów!Dużo mówią o demokracji, a ich działania są antydemokratyczne,szkalowanie Polski poza granicami to juz jest na porządku dziennym.

Komentarze są zamknięte