Kaczyński: Polska jest dzisiaj dzięki nam krajem wolności, jednym z niewielu w Europie

Autor Obywatelski

Zmienimy prawo tak, by wszyscy mieli realne prawo do demonstracji, żeby nie wolno było ich zakłócać, bo tylko oszuści mogą twierdzić, że to ma coś wspólnego z demokracją – mówił w sobotę przed Pałacem Prezydenckim prezes PiS Jarosław Kaczyński.Zdaniem Kaczyńskiego, przeciwnicy polityczni PiS przyjmują zasady, że „kto silniejszy, ten lepszy”. „To jest zasada, która towarzyszyła całej tzw. III Rzeczpospolitej. Mówiono coś o liberalnej demokracji, a tak naprawdę jeśli użyć języka historii idei, to był prymitywny darwinizm społeczny” – podkreślił prezes PiS.

„Otóż my te zasady odrzucamy, i to mówimy jasno, będziemy odrzucać i właśnie w imię tego prowadzimy śledztwo, i w imię tego będziemy dążyli i uczcimy pamięć, tych, którzy zginęli, uczcimy pamięć Lecha Kaczyńskiego, wszystkich ofiar katastrofy smoleńskiej” – mówił Kaczyński.

„Idziemy tą drogą i nikt nam nie zdoła przeszkodzić” – zapewnił.

Dodał, że jego ugrupowanie zmieni prawo tak, „by wszyscy mieli realne prawo do demonstracji, żeby nie wolno było ich zakłócać, bo tylko oszuści mogą twierdzić, że to ma coś wspólnego z demokracją” – powiedział prezes PiS.

„I możecie sobie tutaj państwo krzyczeć, co chcecie, ale to jest tylko prymitywny darwinizm społeczny. To jest oszustwo” – zwrócił się do zebranych osób w kontrmanifestacji. Niektórzy w tym momencie zaczęli krzyczeć: „hipokryta”.

„To my prezentujemy prawdę, demokrację i wolność. My jesteśmy partią wolności. Polska jest dzięki nam dzisiaj krajem wolności, jednym z niewielu w Europie” – zaznaczył Kaczyński.

„Ci, którzy by chcieli przywrócić te zasady, (…) zasady darwinizmu społecznego, (…) dzisiaj z nami zaciekle w Polsce i za granicą walczą” – podkreślił szef PiS. Według niego „oni w ramach tych zasad byli dobrzy, bo byli silni, bo byli w stanie wszystko sobie załatwić”.

Zwrócił uwagę, że „są oczywiście tacy, którzy po prostu dają się oszukiwać, którzy są naiwni, którzy spojrzą na jakąś telewizję i przyjmują, że to co tam mówią, czy pokazują to jest prawda”. „Otóż nie, to jest nieprawda. Jest wielki mechanizm kłamstwa w Polsce, oszukiwania ludzi, ale mimo tego mechanizmu zwyciężyliśmy, zwyciężamy i zwyciężymy” – zaznaczył Kaczyński.

Źródło: Codzienny Serwis Informacyjny PAP
wk/Kurier PAP

oprac. W.S

Komentarze są zamknięte