Sasin: rozważam zaproszenie towarzystw ubezpieczeniowych na komisję sejmową

Autor Obywatelski

Rozważam zwołanie posisasin-t-gzelledzenia sejmowej komisji finansów publicznych, na które zostaną zaproszeni przedstawiciele największych towarzystw ubezpieczeniowych – poinformował we wtorek szef komisji Jacek Sasin (PiS). Komisja zajęłaby się przyczynami podwyżki ubezpieczeń OC.
Politycy PO przekonywali w poniedziałek, że sejmowa komisja finansów publicznych powinna zaprosić na posiedzenie przedstawiciela PZU, aby wyjaśnić przyczyny drastycznej podwyżki ubezpieczeń OC. O tę propozycję był pytany podczas wtorkowej konferencji prasowej w Sejmie Jacek Sasin (PiS).

„Rozważam poważnie zwołanie takiej komisji. Nie widzę powodu, żeby na posiedzenie zapraszać tylko i wyłącznie przedstawicieli PZU. Większy sens miałoby zaproszenie szefów największych towarzystw ubezpieczeniowych. To nie jest tylko kwestia PZU, ale również innych towarzystw” – powiedział poseł.

„To byłaby dobra dyskusja, bo faktycznie mamy do czynienia z problemem, który musimy zdiagnozować i spróbować mu przeciwdziałać. Będę chciał, żeby takie posiedzenie komisji na następnym posiedzeniu Sejmu się odbyło” – dodał Sasin.

Kolejne posiedzenie Sejmu ma rozpocząć się 13 grudnia.

Źródło: Codzienny Serwis Informacyjny PAP
mp/Kurier PAP

Komentarze są zamknięte