Stadiony sportowe w Kędzierzynie-Koźlu przypominają skansen

Autor Obywatelski

Kędzierzyńsimg_1255ko-kozielskie obiekty sportowe przypominają skansen. Do tego niektóre z nich są w opłakanym stanie technicznym. Tym razem gościliśmy na obiekcie przy ulicy Sportowej w Kłodnicy. A tam? Zaskoczenie!!!

Stadion zarządzany przez MOSiR Kędzierzyn-Koźle zza płotu wydawał się uporządkowany, bramki wyciągniete i w całkiem dobrym stanie. Widać, że „ktoś” na nim ostatnio pracował. Czyżby to efekt naszych publikacji na temat MOSiR? Szkoda tylko, że od jakiegoś czasu jest zupełnie niewykorzystany. Dlaczego? To słodka tajemnica MOSiR Kędzierzyn-Koźle. Niestety nie możemy zapytać pytań dyimg_1253rekcji, ponieważ dyrekcja takich pytań nie lubi. Tuż obok jest basen. A właściwie był basen. Co z niego zostało sfotografowaliśmy zza płotu. Ale ze względu na wrażliwośc naszych czytelników nie opublikujemy zdjęć.
W czasie gdy prezydentem Kędzierzyna-Koźla był Tomasz Wantuła był projekt wybudowania w tym miejscu mini centrum „Kopernik”, w którym między innymi umiejscowiony był ogród botanicznyimg_1254. Ot taki ciekawy projekt edukacyjny, na który radni Kędzierzyna-Koźla nie dali przyzwolenia.

Po krótkiej wizycie w Kłodnicy pojechaliśmy do Koźla Portu na boisko przy ulicy Jasnej. I tam znowu zaskoczenie. Boisko w obecnym stanie, co prawda, nie nadaje się do gry ale widać, że ma gospodarza. Tu ciekawostka. Tym gospodarzem jest Miejski Zarząd Budynków Komunalnych. Dlaczego nie MOSiR?

Boisko przy ulicy Jasnej w Kędzierzynie - Koźlu nie nadaje się do gry. Ale rokuje na lepsze jutro.

Boisko przy ulicy Jasnej w Kędzierzynie – Koźlu nie nadaje się do gry. Ale rokuje na lepsze jutro.

– Ta sytuacja trwa od przejęcia przez moją jednostkę budynków należących do KoFaMy. Boisko przejęliśmy z tzw. dobrodziejstwem inwentarza. Jego utrzymanie kosztuje nas około 4 tyś złotych rocznie. Właściwie tylko je regularnie kosimy. Nie ma potrzeby większego zaangażowania, ponieważ nie są tam prowadzone żadne zajęcia dla d

Resztki trybun na boisku przy ul. Jasnej w Kędzierzynie-Koźlu.

Resztki trybun na boisku przy ul. Jasnej w Kędzierzynie-Koźlu.

zieci i młodzieży ani rozgrywki piłkarskie – powiedział nam dyrektor MZBK Stanisław Węgrzyn.
Naszym zdaniem boisko przy ulicy Jasnej, powinno zostać zamienione na boisko ze sztuczną nawierzchnią, której do dzisiaj nie ma na żadnym stadionie w Kędzierzynie-Koźlu. Mogłoby się okazać, że taka inwestycja w tej dzielnicy Kędzierzyna-Koźla, zdecydowanie by ją ożywiła. Niewykluczone także, że utrzymanie takiego boiska mogłoby okazać się tańsze niż utrzymanie boiska o nawierzchni naturalnej.

Tekst i foto: Wiktor Sobierajski

Komentarze są zamknięte