Nysa: spotkanie w sprawie powstania placu sensorycznego

Autor Obywatelski

W przyszłym roku place-zabaw-2przy Przedszkolu nr 5 w Nysie powstanie plac sensoryczny. Obiekt będzie dostępny dla wszystkich niepełnosprawnych dzieci. Zapraszamy zainteresowanych rodziców na spotkanie, podczas którego ustalone zostaną potrzeby i zasady funkcjonowania sensorycznego placu zabaw. Spotkanie odbędzie się 1 grudnia o godz. 16.00 w Urzędzie Miejskim.
Place sensoryczne pełnią funkcją spacerowo-rekreacyjną aplace-zabaw także funkcję terapii oraz nauki dla niepełnosprawnych dzieci. – Taki obiekt jest w naszym mieście bardzo potrzebny, dlatego plac sensoryczny powstanie w Nysie w przyszłym roku – mówi Burmistrz Nysy Kordian Kolbiarz. – Plac będzie usytuowany tuż przy Przedszkolu nr 5 i będzie dostępny dla wszystkich dzieci z całej gminy – dodaje Burmistrz.

1 grudnia w Urzędzie Miejskim odbędzie się spotkanie z terapeutami i pedagogami, podczas którego ustalone zostaną potrzeby i zasady funkcjonowania sensorycznego placu zabaw. Zapraszamy rodziców niepełnosprawnych dzieci; spotkanie rozpocznie się o godzinie 16 w sali nr 200.

Wydział Komunikacji Społecznej i Promocji
Urząd Miejski w Nysie

Komentarze są zamknięte