Nysa: Miejski Szlak Turystyczny

Autor Obywatelski

Urząd Miejski w Nysie prmiejski-szlak-turystycznyzygotował nowy produkt turystyczny – „Miejski Szlak Turystyczny”, który został fizycznie oznakowany w terenie. Ułatwieniem do przemieszczania się w obrębie szlaku jest mapa wyrywana dostępna w Punkcie Informacji Turystycznej. Na grudzień br. planowane jest wydanie przewodnika po szlaku miejskim.Miejski Szlak Turystyczny to nowy produkt, którego ideą jest połączenie wszystkich najważniejszych i najciekawszych atrakcji turystycznych Nysy tak, aby turysta mógł je zwiedzać samodzielnie – podążając za oznakowaniem szlaku. Oznakowanie szlaku w postaci żółto czerwonych rombów nawiązuje kolorami do barw miejskich Nysy, a kształtem do historycznych szlaków turystycznych na Ziemi Nyskiej i w pobliskich górach Jesenikach. Pierwsze, w ten sposób znakowane szlaki wykonane zostały pod kons1iec wieku XIX przez członków Śląsko-Morawskiego Sudeckiego Towarzystwa Górskiego, które w Nysie posiadało aktywnie działającą sekcję.

Szlak miejski nie ogranicza się tylko do ścisłego centrum miasta. Łączy je m.in. z zabytkowym Parkiem Miejskim oraz obiektami dawnej Twierdzy Nysa, tj.: Fort Wodny, Reduta Kardynalska, Fort Prusy o Sucha Fosa. Pozwala dotrzeć do ciekawych zabytkowych obiektów sakralnych leżących po za centrum jak np. Kościół św. Dominika i Kościół św. Elżbiety oraz historycznych cmentarzy Jerozolimskiego czy Garnizonowego.

Miejski Szlak Turystyczny wytyczony został w formie 13 kilometrowej pętli łączącej się z innymi istniejącymi szlakami pieszymi na terenie miasta, co pozwala na uzupełnianie jego przebiegu i poznawanie historii miasta w różnych wariantach.

Przy okazji przypominamy, że w tym roku Urząd Miejski wydał również nowy Plan Miasta, w którym uaktualniono bazę podmiotów.

Wydział Komunikacji Społecznej i Promocji, Urząd Miejski w Nysie

oprac. W.S

Komentarze są zamknięte