Pomarańczowa Dycha

Autor Obywatelski

Nawet pół tysigetattachmid17564mpid5min1uid8fdf6cb2d96acf84ąca biegaczy z całej Polski spodziewają się organizatorzy Pierwszej Dychy Pomarańczowej Pomocy. 10-kilometrowa trasa będzie prowadziła przez ścisłe centrum Kędzierzyna-Koźla. Sportowcy przebiegną m.in. przez aleję Jana Pawła II i aleję Lisa. Start i meta zawodów zostały usytuowane przy hali „Śródmieście”.– Jesteśmy nieco zaskoczeni, ale i bardzo zadowoleni – mówi Tomasz Antosiak, wiceprezes stowarzyszenia Rajsport Active, które jest organizatorem biegu. – Początkowo planowaliśmy bieg na 350 osób, jednak zainteresowanie było tak wielkie, że postanowiliśmy zwiększyć limit.

Ambasadorem biegu jest Artur Kozłowski, mistrz Polski w maratonie i olimpijczyk z Rio de Janeiro. Swój udział w zawodach zapowiedziała także mistrzyni Polski w triatlonie i mieszkanka Kędzierzyna-Koźla Ewa Komander. Jak zapewniają organizatorzy, wyznaczona trasa biegu, która posiada atest Polskiego Związku Lekkiej Atletyki, to jedna z najszybszych dziesięciokilometrowych tras biegowych w południowej Polsce.

Impreza odbędzie się w niedzielę, 20 listopada i jest współfinansowana ze środków gminy Kędzierzyn-Koźle. Start biegu głównego przy hali „Śródmieście” o godzinie 12. Około godziny 13.40 do swojej rywalizacji wystartują dzieci.

KuM

Komentarze są zamknięte