Budżet Obywatelski Opola. Władze pod rękę z mieszkańcami stawiają na sport

Autor Obywatelski

Urząd Miastabudzet-obywatelski-bo-2016-logo-granat Opola podał na swojej stronie internetowej oficjalne wyniki głosowania na zadania zgłoszone do Budżetu Obywatelskiego Miasta Opola. W wyniku głosowania mieszkańców, najwięcej korzyści finansowych będzie miał w 2017 roku, LKS Wiking Opole w połączeniu z Rodłem Opole z Kolonii Gosławickiej. Razem na działalność w zakresie piłki nożnej dla dorosłych obie organizacje otrzymają 125.000 zł. To w zakresie tzw. „małych zadań”’

Rodło/Wiking – ogólnodostępne zajęcia piłki nożnej dla seniorów. Rozwinięcie potencjału współpracujących ze sobą stowarzyszeń UKS Rodło i LKS Wiking w dziedzinie Piłka Nożna. Kwota to 85 000,00 zł.

Zakup sprzętu mechanicznego do pielęgnacji płyty boiska piłkarskiego klubu UKS RODŁO Opole w Kolonii Gosławickiej. Zakup trawy i nawozów do pielęgnacji boiska trawiastego. Kwota to 40 000,00 zł.

Budowa „Kolorowego Centrum Rekreacji” ogólnodostępnego placu zabaw na świeżym powietrzu przy Publicznej Szkole Podstawowej nr 14 im. A. Mickiewicza w Opolu. 100 000,00 zł.

„Szafki szkolne dla uczniów – dbamy o zdrowie naszych uczniów”. 100 000,00 zł.

Budowa ogólnodostępnej ścieżki zdrowia na świeżym powietrzu przy Publicznej Szkole Podstawowej nr 14 im. A. Mickiewicza w Opolu.

W zakresie „dużych zadań” największą ilość głosów otrzymało zadanie zatytułowane  „Budowa sztucznego pełnowymiarowego boiska piłkarsko-futbolowego wraz z oświetleniem. Tutaj kwota dofinansowania to 1 500 000,00 zł. Zadanie to będzie realizowane na dawno nieużywanym i zaniedbanym boisku ZSTiO w Opolu, przy ulicy Hallera. Według zapowiedzi władz Opola powstanie tam pełnowymiarowe boisko piłkarsko-futbolowe ze sztuczną murawą, które w założeniu ma poprawić infrastrukturę sportową miasta Opola i rozwiązać problemy treningowe piłkarzy i futbolistów amerykańskich, którzy obecnie nie mogą trenować na boiskach naturalnych przez cały rok.

Wiktor Sobierajski

Komentarze są zamknięte