MOSiR Kędzierzyn-Koźle: wreszcie coś pozytywnego

Autor Obywatelski

W odpowiedzi pobrane-1na zapytania przesłane pismem z dnia 30.10.2016, oraz w nawiązaniu do rozmowy telefonicznej z dnia 30.10.16 informuję że rozgrywający na stadionie MOSiR-u Kędzierzyn-Koźle, przy ulicy Sadowej mecze swoich drużyn nasz Klub Sportowy SŁAWIĘCICE w marcu 2016 roku odbył spotkanie z Panią Dyrektor MOSiR Zenoną Kuś, oraz zastępcą Dyrektora Panem Rafałem Składnym – czytamy w piśmie przesłanym naszej redakcji przez prezesa KS Sławięcice Zbigniewa Tomika. No to ulżyło nam, bo okazuje się, że można solidnie pracować na obiekcie sportowym. A tak się dzieje w Sławięcicach. Zarząd KS Sławięcice podkreślił, że w roku 2016 roku 70-lecia KS Sławięcice czeka nasz Klub wiele ważnych imprez i meczów przeprowadzanych na sławięcickim stadionie. Zwróciliśmy się z prośbą o pomoc w przeprowadzaniu remontów i prac na stadionie. Wielkim wyzwaniem dla naszego klubu był organizowany mecz w Pucharze Polski pomiędzy naszym A-klasowym zespołem ,będącym rewelacją na tym szczeblu rozgrywek” i III-ligową Odrą Opole. Termin meczu – 20 kwietnia wymagał wielu starań ze względu na zapowiadany przyjazd licznej grupy kibiców z Opola, oraz duże zainteresowanie miejscowych sympatyków piłki nożnej. Wszystkie ustalenia na bieżąco zostały wykonane i nasz Klub z roli gospodarza tego ważnego meczu wywiązał się znakomicie. Za organizację tego meczu byliśmy chwaleni przez obserwatora z ramienia OZPN Opole, działaczy drużyny Gości, oraz dziennikarzy opolskich mediów. Duży w tym udział miała pomoc pracowników MOSiR K-Koźle i wykonane przez nich prace :
– poszerzenie wydzielonego sektora dla kibiców gości
– zakup i wymiana wiat dla zawodników obu drużyn
– pomalowanie kas biletowych oraz wejścia na stadion
– uporządkowanie,oczyszczenie trybun oraz obszaru stadionu (usunięcie większych kamieni,oraz gałęzi,remont pękniętych krzesełek)
– wyznaczenie miejsc dla kontroli i przejścia strumieni wchodzących kibiców
– renowacja bramek na głównym boisku
– zakup i ustawienie nowych chorągiewek narożnych
W wielu tych pracach swoją pomocą służyli pracując społecznie działacze i wolontariusze KS Sławięcice.
Kolejnym ważnym wydarzeniem w tym roku było Jubileuszowe Spotkanie oldbojów naszego Klubu , które odbyło się na sławięcickim stadionie 12 czerwca. Przybyli z Niemiec i innych krajów Europy zasłużeni zawodnicy, rozegrali na murawie tradycyjny mecz przyjaciół. Nasi goście zastali uporządkowany stadion, wykonane zostały na nim kolejne prace;
– remont i pomalowanie band reklamowych wokół boiska
– renowacja bieżni wokół boiska
– renowacja murawy boiska — uzupełnienie trawy.
– usunięcie spróchniałych konarów drzew na stadionie.
Wspólnie z MOSiR-em zorganizowaliśmy dwa dziecięce Turnieje:
– Ekko-boje Orlików oraz Turniej z cyklu ,,Bawi nas piłka”
Podczas całego bieżącego roku prace na stadionie wykonuje gospodarz obiektu Pan Rafał Olejnik.
W czasie sezonu piłkarskiego kosi murawę boiska, maluje linie, konserwuje i dba o bieżące utrzymanie we właściwym stanie urządzeń na stadionie.
Jako Zarząd KS Sławięcice mamy na bieżąco kontakt zarówno z kierownictwem i pracownikami MOSiR-u K-Koźle. Ustalamy sprawy do bieżącego załatwienia, jak również uczestniczymy w planach prac remontowych, które ze względów finansowych będą wykonane w terminie późniejszym.
Do tych prac należy sprawa poprawa nawierzchni boiska treningowego – tzw „mineralnego”. To boczne boisko treningowe – jedyne w Kędzierzynie-Koźlu posiadające oświetlenie – pełni ważną rolę w procesach treningowych drużyn piłkarskich, nie tylko naszego Klubu. Ze względu na oświetlenie korzystają z niego także piłkarze innych klubów w okresie późnej jesieni i i wczesnej wiosny. Podłoże mineralne i utworzona na jego powierzchni trawiasta warstwa pozostawiają na pewno wiele do życzenia, jednak prace konserwacyjne dotychczas przeprowadzane (koszenie, lekkie wałowanie) pozwalają przeprowadzać treningi na tym boisku.
Wymienione na tym boisku zostały bramki treningowe-na nowe-przenośne, również od strony rzeki Kłodnicy zawieszone zostały wysokie siatki wyłapujące piłki lecące w tamtą stronę. Zapowiadany jest remont boiska, w jego fazach projektowych będziemy uczestniczyć i mieć możliwość zapoznania się z projektem.
Ustalenia działań MOSiR-u w następnym roku na stadionie przy ulicy Sadowej poznamy zapewne na wspólnym spotkaniu na początku przyszłego roku i nie mamy wątpliwości, że będzie to kolejny rok dalszej, owocnej współpracy pomiędzy naszym Klubem i MOSiR-em Kędzierzyn-Koźle.

Z poważaniem

Zbigniew Tomik- Prezes KS Sławięcice. Wyrażam zgodę na publikację tekstu o współpracy KS Sławięcice z MOSiR Kędzierzyn-Koźle.

Mój komentarz: Dziękuję za pozytywną ocenę współpracy z MOSiR Kędzierzyn-Koźle panu prezesowi Tomikowi, bo to tak naprawdę pierwsza jaskółka, która mam nadzieję, że poczyni wiosnę. Czyli, że się da. Ciekawi mnie tylko, czy było to tylko takie okazjonalne „odświeżenie” stadionu, czy MOSiR stale dba o stan obiektu przy ulicy Sadowej.

Wiktor Sobierajski

Komentarze są zamknięte