Minister Ziobro zapowiada szybkie zmiany w kodeksie karnym

Autor Obywatelski1

Minister Zbigniewimage_gallery Ziobro powiedział we wtorek, że w jego resorcie do finału zmierzają prace nad „zasadniczą zmianą całości Kodeksu karnego” m.in. w sprawach dotyczących chuligaństwa i pseudokibiców. Efekty mają być znane w ciągu 2-3 miesięcy.Minister był pytany podczas konferencji prasowej, czy w jego resorcie prowadzone są prace nad projektem ustawy przewidujące zaostrzenie kar dla pseudokibiców w związku z sobotnią „zadymą” pseudokibiców przed katowickim Spodkiem.

„W ministerstwie trwają prace nad zasadniczą zmianą całości Kodeksu karnego, która pozwoli w sposób bardziej skuteczny, adekwatny reagować na przejawy chuligaństwa, bądź też popełnienia innych przestępstw, w zależności od stopnia winy i wagi tego przestępstwa. Takie prace zapowiedziałem i takie prace zmierzają już do finału, mam nadzieję, że w ciągu najbliższych dwóch, trzech miesięcy będziemy mogli przedstawić efekty tych prac” – powiedział Ziobro.

W połowie roku minister sprawiedliwości informował, że bardzo zaawansowany jest w resorcie etap prac nad generalną zmianą Kodeksu karnego, która wprowadza zaostrzenie odpowiedzialności karnej za najcięższe, brutalne przestępstwa przeciwko życiu, zdrowiu i wolności oraz za najcięższe przestępstwa gospodarcze. „Uważamy bowiem, że kara w takich wypadkach powinna być sprawiedliwą i adekwatną do winy sprawcy” – mówił wówczas Ziobro. (PAP)

W minioną sobotę pseudokibice GKS Katowice chcieli uniemożliwić fanom Ruchu Chorzów wejście na galę mieszanych sztuk walki, która odbywała się w katowickim Spodku. Część z nich miała ze sobą pałki, metalowe pręty, noże, a także petardy. Interweniowała policja, która użyła armatek wodnych. Zatrzymano kilkanaście osób.
(PAP)

oprac. W.S

  1. Leon
    | ID: b4cfc75a | #1

    Sądownictwo wymaga wielkiej reformy i oczyszczenia, sędziowie nie mogą być poza kontrolą bo dochodzić może do patologii. Trzymam kciuki za Panów: Kaczyńskiego, Ziobro i Jakiego. Niech przywrócą sprawiedliwość w tym kraju!!!

Komentarze są zamknięte