I Crossduathlon „Twierdza” przeszedł do historii

Autor Obywatelski1

W Kędzierzynieimg_1110 – Koźlu, a właściwie w kozielskim parku Klub Sportowy Koziołek Kędzierzyn-Koźle był organizatorem I Crossduathlonu, czyli rywalizacji biegowej połączonej z jazdą na rowerze. Na starcie stanęło około 100 osób, które miały do pokonania w sumie 27 kilometrów.

Piotr Orian tuż przed wspólną rozgrzewką

Sądząc po minach zawodniczek i zawodników z całej Opolszczyzny, zabawa była przednia, a wyniki były raczej sprawą drugorzędną. Liczyła się dobra zabawa i miłe spędzanie czasu wśród ludzi o podobnych zainteresowaniach. Zwycięzcą imprezy został Sławomir Szurek z Rydułtów, który wyprzedził Piotra Harmansę z Gogolina i Romana Barana z Namysłowa. Spośród reprezentantów naszegoimg_1113 miasta najlepsze rezultaty osiągnęli Tomasz Zarzycki i Rafał Pławiak, którzy ukończyli wyścig odpowiednio na 13. i 14. miejscu. Najszybszą z pań była Wioletta Kościelniak z Rudziczki koło Prudnika. W klasyfikacji kobiet triumfowały Martyna Ulikowska z Wrocławia i Katarzyna Gniot ze Zdzieszowic. Najwyżej sklasyfikowaną kędzierzynianką była Iwona Kurc.

Podczas zawodów rozegrano także wyścigi dla najmłodszych. O nich oraz o kulisach tej niezwykle ciekawej i pożytecznej imprezy napiszemy w osobnym tekście. Dość powiedzieć, że urząd miasta Kędzierzyn Koźle „wsparł” przedsięwzięcie porywająco-oszałamiającą kwotą 1.000 zł. Ponadto nikt z władz sportowych miasta nie pojawił się na tej imprezie, tak jakby jej nie było.

Tekst i foto: Wiktor Sobierajski

1. | ID: aa99f35e | #1

Świetna trasa biegowa oraz rowerowa. Oryginalne, zabawne komentarze speakera. Niskie opłaty startowe. Dzięki!