„Gospodarskie” oko prezydenty Nowosielskiej

Autor Obywatelski

Jak wiadomo 10014537_658702494178138_3297312_nprezydenta otwiera praktycznie każdą inwestycję. Nawet place zabaw wykonane w ramach czynów społecznych. Próżno było jednak szukać jej „gospodarskiego oka” pod garażami obok dawnego budynku NOT przy Wojska Polskiego. Dlaczego? Pewnie z powodu rozdwojenia jaźni.

Sugerujemy zapoznać się z dwoma dzisiejszymi tekstami zamieszczonymi na portalu kk24.pl. Jednym będącym oficjalnym stanowiskiem urzędu ze spotkania z przewodniczącymi zarządów osiedli http://kk24.pl/mieszkancy-kedzierzyna-kozla-beda-glosowac-t…

Można z niego przeczytać taki oto zapis:
(…) Prezydent Sabina Nowosielska zaleciła, by projekty miejskie inwestycje były też konsultowane z samorządami osiedlowymi.(…)

I dzisiejszą wypowiedzią z artykułu o garażach http://kk24.pl/wlasciciele-garazy-przy-stalmacha-sa-napraw…/

(…)Poza jednym spotkaniem na samym początku nikt nie konsultował z nimi, jak ostatecznie wszystko będzie wyglądać. Urzędnicy zrobili po swojemu, nie patrząc na ludzi i jest źle (…)

Kto mija się z prawdą? Niestety prezydenta. Otóż urząd prowadzi korespondencję z jednostkami pomocniczymi, a przynajmniej powinien to robić. Niestety na razie nie dowiemy się tego jak wygląda ta współpraca i tzw konsultacje z mieszkańcami.

W maju złożyliśmy wniosek o udostępnienie tych informacji, które zgodnie z wytycznymi getattachmid16751mpid3min1uid2c96380766b9cc1epoprzednika Sabiny Nowosielskiej miały trafiać na stronę urzędu, tak aby każdy z mieszkańców mógł wiedzieć co się akurat robi na terenie jego osiedla. Co więcej mieć na to wpływ. W czerwcu po dwóch miesiącach oczekiwania urząd bez podstaw prawnych przedłużył termin publikowania tych dokumentów.

(…)informuję, że w związku z problemami kadrowymi (długotrwałe chorobowe) i bardzo dużą liczbą prowadzonych spraw w zakresie inwestycji wnioskowane informacje dopiero są przygotowywane do umieszczenia na BIP-ie. Sporządzone materiały zostaną umieszczone na stronie UMKK w BIP zgodnie z wnioskiem do końca III kwartału bieżącego roku.(…)

III kwartał minął 30 września. Jak sądzicie, urząd zamieścił informacje?

Fundacja „Wiedzieć Więcej”, Kamil Nowak

Komentarze są zamknięte