Ełk: krótki żywot wystawy „Stop Dewiacji”. Fakty o homoseksualizmie wzbudziły w staroście agresję

Autor Obywatelski1

Krótki żywot wystawmid_46510y „Stop Dewiacji”. Fakty o homoseksualizmie wzbudziły w staroście agresję.Jedynie 12 godzin na ogrodzeniu Zespołu Szkół nr 6 w Ełku prezentowana była wystawa „Stop Dewiacji”, która przedstawia dane dotyczące homoseksualizmu. Autorami ekspozycji jest Fundacja „Życie i Rodzina”. Wystawę nakazał zdjąć starosta ełcki, który wcześniej osobiście podpisał umowę pozwalającą na jej ekspozycję.
Wystawa składała się z banerów o treściach takich jak „Homoseksualizm poważnie szkodzi życiu i zdrowiu”,  „Pedofilia wiąże się z homoseksualizmem” czy „Homoseksualiści byli dwa razy częściej skazywani za przestępstwa seksualne”. Zdania przedstawione na innych banerach informują o tym, iż homoseksualiści stanowią 55 proc. chorych na AIDS, również o tym, że homoseksualiści odpowiadają za prawie 40 proc. przypadków molestowania dzieci.

Jak twierdzą organizatorzy wystawy te statystyki i fakty podane zostały na podstawie udokumentowanych badań naukowych i oficjalnych danych m.in. z Policji.  Autorzy wystawy twierdzą, że jej celem jest edukacja i prewencja. Ma ona przestrzegać przed zagrożeniami, do których prowadzi homoseksualizm.

Po 12 godzinach prezentacji wystawy na szkolnym ogrodzeniu, decyzją starosty ełckiego Marka Chojnowskiego, została ona usunięta. Trzeba tu zaznaczyć, że podczas ekspozycji wystawy do miejscowej Policji nie wpłynęło żadne zgłoszenie mówiące o tym, iż jej prezentacja naruszałaby prawo, czy kogoś by obrażała .

Starosta tłumaczy, że cofnął swoje pozwolenie na ekspozycję dopiero po jej obejrzeniu. Stwierdził, że skomasowanie na wystawie danych, które negatywnie świadczą o homoseksualizmie może wywołać agresję odbiorców tej ekspozycji.  Przedstawiciele  Fundacji „Życie i Rodzina” są zdania, że usunięcie wystawy jest złamaniem pisemnej umowy dotyczącej użyczenia miejsca, jaką zawarło ze starostą. W związku z tym Fundacja zawiadomiła policję o bezprawnym usunięciu wystawy.

Źródło: radio 5, AB

oprac. W.S

  1. Gosia
    | ID: 442e48e3 | #1

    obrona katedry w Argentynie.
    Proszę o rozpowszechnianie do czego prowadzi ta czarność. Uwaga, zawiera treści pornograficzne. Dla ludzi o mocnych nerwach.

    https://www.youtube.com/watch?v=m4KbBa41zcE

Komentarze są zamknięte