Korwin-Mikke na rosyjskim facebooku

Autor Obywatelski1

Piotr Skwieciński z portalu „wPolityce.pl” zwrócił uwagę na to, że Janusz Korwin-Mikke ma swój oficjalny fanpage na rosyjskim portalu społecznościowym „WKontaktie”.

Europoseł, który słynie ze swojej sympatii do putinowskiej Rosji, prowadzi na rosyjskojęzycznym odpowiedniku facebooka profil, na którym zamieszcza swoje felietony. Jak donosi Skwieciński, prezes KORWiN zamieszcza tam wpisy m.in. o rzekomych polskich snajperach na Majdanie, zakusach NATO wobec Rosji czy ostatnich niepotwierdzonych informacjach na temat wysłania polskich komandosów do Donbasu.

Skwieciński uważa, że jeżeli Korwin-Mikke zamieszcza takie wpisy w języku polskim, to mają one ograniczone działanie. Tymczasem poprzez publikowanie swoich tez w języku rosyjskim, zdaniem Skwiecińskiego, europoseł wychodzi naprzeciw kremlowskiej propagandzie. Takie postępowanie jest dla Moskwy legitymacją prowadzonej przez niej polityki.

Sam Korwin-Mikke przyznał w rozmowie dla „Faktów” 27 kwietnia 2015, że jedna z rosyjskich dziennikarek powiedziała mu, że w Rosji uchodzi za jedynego uczciwego polskiego polityka.

Cały felieton dostępny jest tutaj.

Zdjęcie: Adrian Grycuk/CC

jkg

  1. wielbicielka prezesa
    | ID: 846f29bb | #1
Komentarze są zamknięte