Gigantyczne oszustwo odkryli funkcjonariusze CBŚP. Przestępcy założyli fikcyjne międzynarodowe sądy arbitrażowe w Warszawie i Rydze, ich „wyroki” trafiały do kancelarii komorniczych i na ich podstawie zajmowano mienie przedsiębiorców. Ofiarami oszustów padło kilkadziesiąt firm z branży paliwowej i elektronicznej. Przestępcy wyłudzili 24 mln zł i próbowali kolejne 23 mln euro. Udaremnili to policjanci.
Na trop przestępców wpadli funkcjonariusze poznańskiego oddziału Centralnego Biura Śledczego Policji. Do sprawy rozpracowania przestępczego „interesu” powołano polsko-estoński zespół śledczy, który od dłuższego czasu współdziałał, wymieniając się informacjami na temat działalności swoich obywateli. Po zgromadzeniu dowodów policjanci przystąpili do akcji.
źródło twitter

Nagroda Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich za najlepszy artykuł
