Sukces Fundacji Lex Nostra

Autor Obywatelski

Maciej Lisowski prezes Fundacji Lex Nostra

Maciej Lisowski prezes Fundacji Lex Nostra

Szanowni Państwo,
zapraszamy do zapoznania się z materiałem programu interwencyjnego „Obserwator” TVP, którego ostatni odcinek poświęcony był nagłośnionej przez Fundację LEX NOSTRA sprawie gliwickiej nastolatki, zagrożonej karą pobytu w Młodzieżowym Ośrodku Wychowawczym, której próby naprawy swojego życia spotkały się z bezdusznością wymiaru sprawiedliwości i systemu prawno – urzędniczego.
Co ważne, nagranie programu w sądzie w Gliwicach zaowocowało werbalnym atakiem kuratora nastolatki na matkę dziewczyny, sugerującym, że nagłaśniając sprawę matka tylko zaszkodziła sobie i córce. Nastolatka została też zabrana ze szkoły przez funkcjonariuszy Policji, jednak nie trafiła do Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego, a po telewizyjnej emisji programu tego samego dnia została odwieziona przez policjantów do domu.
Poniżej prezentujemy link zarówno do programu „Obserwator”, jak i przypominamy tekst opisujący całą sprawę. Prezentujemy też bardzo miłe dla nas wpisy z mediów społecznościowych, których autorami są siostra dziewczyny której dotyczy sprawa oraz redaktor Zdzisław Mac.

http://vod.tvp.pl/26754902/20092016-1520http://fundacja.lexnostra.pl/zaklad-poprawczy-za-opuszczanie-lekcji-kara-niesprawiedliwa

Daniel Kleszcz

Komentarze są zamknięte