Nagroda Gospodarcza Prezydenta RP – edycja 2016

Autor Obywatelski

Andrzej DudaPo raz czternasty zostanie przyznana nagroda głowy państwa dla biznesu. Jak czytamy na stronie Prezydenta RP, celem przyznawania nagrody jest „wspieranie polskich przedsiębiorców i wyróżnianie najlepszych”.

Uhonorowane zostaną te firmy, które przyczyniają się do rozwoju gospodarczego Polski, promują nasz kraj za granicami oraz które są godne naśladowania.

Prezydent Andrzej Duda przyzna nagrody w sześciu kategoriach:

1) Lider MŚP – nagroda dla mikro, małych lub średnich przedsiębiorstw, również działających na terenach wiejskich, które funkcjonują na polskim rynku od co najmniej 5 lat i z sukcesem rozwijają się, będąc liderem w regionie.

2) Narodowy Sukces – nagroda dla polskich przedsiębiorstw, które od co najmniej 5 lat osiągają trwały wzrost i zrównoważony rozwój, będąc wzorem funkcjonowania dla innych przedsiębiorstw.

3) Międzynarodowy Sukces – nagroda dla przedsiębiorstw funkcjonujących od co najmniej 5 lat, które osiągają znaczące sukcesy na rynkach zagranicznych.

4) Odpowiedzialny Biznes – nagroda dla przedsiębiorstw wykazujących się aktywnymi działaniami związanymi ze społeczną odpowiedzialnością biznesu.

5) STARTUP_PL (kategoria specjalna) – nagroda specjalna dla przedsiębiorstw, które istnieją na rynku nie dłużej niż 5 lat oraz stworzyły innowację produktową lub technologiczną.

6) Badania + Rozwój (kategoria specjalna) – nagroda specjalna dla zespołów jednostek naukowych lub przedsiębiorstw, które wdrażają innowację produktową lub technologiczną.

Zgłoszenia do konkursu można wysyłać do 14 października do Kancelarii Prezydenta RP.

Więcej o poszczególnych etapach konkursu tutaj.

Źródło: prezydent.pl

jkg

Komentarze są zamknięte