WOŚP bez TVP2?!

Autor Obywatelski

Najbliższy finał W635951204810348229ielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy najprawdopodobniej będzie nietypowy – po raz pierwszy od 25 lat zabraknie transmisji w Telewizji Polskiej. Przedstawiciele Orkiestry już dziś informują partnerów, że TVP nie pokaże finału – twierdzi serwis press.pl. – To przedwczesne spekulacje – komentuje rzecznik prasowy WOŚP Krzysztof Dobies.

Najbliższy finał WOŚP zaplanowano na niedzielę 15 stycznia 2017 roku. Dotychczasowe transmitowała TVP2. Jak będzie w tym roku? Joanna Klimek, dyrektor biura programowego TVP, informuje, że decyzja w tej sprawie nie została jeszcze podjęta.

Sprawa wydaje się jednak przesądzona. Dyrektor telewizyjnej Dwójki Marcin Wolski nie ukrywa swojego stosunku do działalności Jurka Owsiaka. W rozmowie z press.pl przyznał, że gdyby decyzja zależała od niego, ograniczyłby zaangażowanie telewizji w pokazywanie WOŚP. – Potraktowałbym tę akcję z mniejszym rozmachem. Na pewno bym nie przemilczał, ale zajął się tym raczej informacyjnie, raczej nie towarzyszyłbym temu wydarzeniu z kamerą przez cały dzień jak dotychczas – powiedział. Przyznał, że ma zastrzeżenia do Jurka Owsiaka, ale „cel WOŚP jest szlachetny”.

źródło: pap

foto:  Marcin Obara

Komentarze są zamknięte