Nieprawidłowości przy zatrudnianiu Ukraińców

Autor Obywatelski2

ntoW sprawie Ukraińców pracujących w Polsce wypowiedzi „Nowej Trybunie Opolskiej” udzielił zastępca dyrektora PUP Tomasz Kwiatek, redaktor naczelny „NGO”.

Artykuł Ukrainiec dobry, bo tani (25–VIII) autorstwa Edyty Hanszke dotyczy ukraińskich pracowników, którzy coraz liczniej przybywają do naszego kraju, by zarobić na bardziej dostatnie życie. Ze statystyk wynika, że od stycznia do końca lipca bieżącego roku w PUP zarejestrowano 6251 zgłoszeń z ofertą pracy dla sąsiadów zza wschodniej granicy.

Na temat nieprawidłowości związanych z zatrudnieniem Ukraińców wypowiedział się Tomasz Kwiatek:

„Ostatnio dowiedzieliśmy się, że jednej z opolskich agencji pośredniczących zatrudnianiu Ukraińców inspekcja pracy w Katowicach zarzuciła popełnienie wykroczeń przeciwko prawom pracownika. Sprawa ma trafić do sądu i to nam dało podstawę do odmówienia rejestracji kolejnych oświadczeń”

[…]

„Słyszałem o przypadku firmy założonej na tzw. «słupa». Rzekomy właściciel nie oferował żadnej pracy, a jedynie umożliwiał obcokrajowcom wjazd do Polski, a tym samym poruszanie się po Europie Zachodniej z polskim pozwoleniem”

jkg

 1. wielbicielka prezesa
  | ID: a49f8c87 | #1

  Ach…panie Tomku, jakie to smutne.
  Pan się nie głowi zanadto, one już idą po swoje.

  http://newcoldwar.org/wp-content/uploads/2015/03/Pro-Bandera-marches-in-Ukraine-leave-many-Poles-uneasy-photo-by-Genya-Savilov-AFP.jpg

 2. wielbicielka prezesa
  | ID: a49f8c87 | #2

  Każda władza, władzunia najbardziej boi się …. śmieszności!
  Pamiętamy te memy z Tuskami i Komorowskimi w rolach głównych
  Ale wy, PISowska brać bijecie ich na głowę, nie minął półmetek waszej dobrej zmiany, a naród wami pogardza równie mocno jak was ośmiesza
  Polecam:

  http://slepamanka.neon24.pl/post/132687,co-dalej-z-wolyniem-1943-po-przemowieniu-wodza-widziane-z-us

Komentarze są zamknięte