Próbowano mnie odwołać w chwili największych od lat triumfów telewziji

Autor Obywatelski2

– Próbowano mnie odlE-ktkqTURBXy9lYzQ3MDUyNDFlZWM2MzQ0NDI3MGEwN2Y0ZTAxNmVhYS5qcGVnk5UDAM0B6M0SqM0KfpMFzQMUzQG8lQfZMi9wdWxzY21zL01EQV8vMTQwYjFjZmU3ZjBhYzUyZWRjMDEwZDcwOTc4ZTg0YmUucG5nAMIAwołać w chwili największych od lat triumfów telewziji – powiedział prezes TVP Jacek Kurski w rozmowie z tygodnikiem „wSieci”, nazywając decyzję Rady Mediów Narodowych z ubiegłego tygodnia „szkodliwą akcją”.

Krytykuje też szefa RMN Krzysztofa Czabańskiego. – Niestety nie ma dziś nowego abonamentu, nie ma opcji zerowej, było za to wprowadzenie niepotrzebnego chaosu – ocenia działania przewodniczącego rady.- Zmiana kapitana w czasie zmiany kursu jest działaniem na szkodę projektu przywracania Polakom prawdziwej Telewizji Publicznej – skomentował nagłą decyzję RMN Jacek Kurski w rozmowie z Jackiem i Michałem Karnowskimi. Prezes TVP dodaje, że był to „cios dla TVP” i próbowano go odwołać „w chwili największych od lat triumfów TVP”. Tłumaczy dalej, że chodzi o „skoki oglądalności” spowodowane wydarzeniami: Euro 2016, szczytem NATO oraz ŚDM.

Kurski w rozmowie z tygodnikiem przybliża też szczegóły wtorkowego zamieszania, które wprost nazywa „puczem”. – Przyjechałem na Radę Mediów Narodowych, podczas której zaprezentowałem stan spółki. Prezentacja wypadła przekonująco. (…) Piłem kawę, kiedy otrzymałem esemesa, że portale internetowe podają, że zostałem odwołany – wspomina Kurski, zaznaczając, że na początku uznał tę informację za „kaczkę dziennikarską, zupełny nonsens”.

Prezes TVP zdradza też, że kiedy decyzja została zmieniona, jedna z osób, które głosowały za jego odwołaniem, zadzwoniła do niego z przeprosinami.

Więcej w tygodniku wsieci.

  1. Leon
    | ID: 5241a981 | #1

    Pani Lichocka jeszcze bezczelnie mówi: „Nic złego się nie dzieje…” Właśnie się dzieje… pan Kurski ma wizję związaną z TVP, a wy mu bardzo zazdrościcie bo jesteście zawistni. Obrzydliwe. Wstyd.

  2. Kibic
    | ID: 871d1101 | #2

    A jak mi się grzało w blasku Franciszka. Aha ponoć wczoraj wiadomosci oglądało aż 5 osób choć dane z badań mówią o trzech.

Komentarze są zamknięte