Legnica: cztery zabójstwa starszych ludzi

Autor Obywatelski

Prokuratura Kraprokurator_j-bednarczykjowa oskarżyła 39-letniego mężczyznę o dokonanie czterech zabójstw w Legnicy (Dolnośląskie) w 2015 r. Akt oskarżenia w tej sprawie został w piątek przesłany do Sądu Okręgowego w Legnicy.

Według śledczych oskarżony Marcin K. zamordował w lutym 2015 r. małżeństwo mieszkające w Legnicy. Ofiarami były osoby starsze i bardzo schorowane – podała w komunikacie Prokuratura Krajowa. Zdaniem śledczych K. nie znał swoich ofiar, a motywem zbrodni miało być jego przekonanie, że „mogą być złymi ludźmi”.

Kolejnych zabójstw, według aktu oskarżenia, K. miał dokonać w sierpniu ubiegłego roku. Ofiarami było również małżeństwo mieszkające w Legnicy. Oskarżony przed dokonaniem zbrodni miał remontować ich mieszkanie. Według ustaleń śledztwa K., najprawdopodobniej po kłótni z pokrzywdzoną, wpadł w szał i zamordował małżeństwo. Prokuratura podkreśla, że również w tym przypadku ofiarami były osoby starsze i schorowane.

Mężczyźnie postawiono zarzuty zabójstw ze szczególnym okrucieństwem. K. według prokuratury przyznał się do zarzutów i szczegółowo opisał każde z zabójstw. Grozi mu dożywocie.

Źródło: Codzienny Serwis Informacyjny PAP
ban/Kurier PAP

Komentarze są zamknięte