„Dziewczyny wyklęte tom 2” już w księgarniach

Autor Obywatelski

DW2-okladka-360x509Żołnierze Wyklęci odzyskali należne im miejsce w panteonie bohaterów narodowych. Oczywiści znajdują się jeszcze osobnicy otumanieni antypolską propagandą, powtarzający skompromitowane komunistyczne i żydowskie kłamstwa o polskich patriotach. Jednak nic nie jest dane za zawsze. Trzeba więc nieustannie wspierać wszelkie inicjatywy upowszechnią ce wiedzę o polskich bohaterach. Jedną z nich jest ponad 550 stronicowy drugi tom pracy „Dziewcząt wyklętych” w którym Szymon Nowak przybliża czytelnikom kolejne postaci kobiet walczących w trakcie i po II wojnie światowej z nazistowskim, sowieckim i komunistycznym okupantem.

O społecznym zapotrzebowaniu na wiedzę o bohaterkach świadczy to, że pierwszy tom „Dziewczyn Wyklętych” sprzedał się w nakładzie 32.000 egzemplarzy. W pierwszym i drugim tomie losy bohaterek opisane są w nietypowej sfabularyzowanej formie. Bohaterkami drugiego tomu są mniej znane patriotki, których życie zostało przerwane torturami i śmiercią zadaną przez sadystycznego okupanta. W drugim tomie opisanych jest szesnaście dziewczyn wyklętych, związanych z Armią Krajową, Narodowymi Siłami Zbrojnymi i Narodową Organizacją Wojskową. Publikacja zilustrowana jest archiwalnymi fotografiami.

Przelana krew polskich patriotów pomordowanych przez Rosjan, Niemców, Żydów i przedstawicieli innych nacji, zobowiązuje nas żyjących do nieustannej walki o Polskę Katolicką, niepodległość, wolność. Zobowiązuje nas do rozliczenia komunizmu i wykorzenienia, wypalenia, dziedzictwa komunistycznej okupacji – w tym do usunięcia z przestrzeni publicznej nazw gloryfikujących zbrodniarzy i wrogów Polski.

W obliczu cierpień Wyklętych, kobiet i mężczyzn, nie ma mowy o jakiejkolwiek tolerancji dla renegatów wspierających interesy państw gloryfikujących oprawców Polaków (tak jak to robi np. Rosja gloryfikująca zbrodniarzy z Armii Czerwonej).

Przelana krew bohaterów zobowiązuje nas żyjących do upowszechniania wiedzy o ich poświęceniu. I to nie tylko wśród Polaków. Prace opisujące bohaterstwo i martyrologie polskich bohaterów muszą być tłumaczone na języki obce, wydawane i kolportowane po ośrodkach naukowych. Polacy w szerzeniu wiedzy o polskich patriotach, o cierpieniach narodu polskiego, muszą też wykorzystywać nowoczesne technologie, zdobyć się na wysiłek intelektualny i okazać hojność dla patriotycznych inicjatyw.

Jan Bodakowski

Okładka książki:

DW2-okladka-360x509

 

jkg

Komentarze są zamknięte