Światowe Dni Młodzieży na Opolszczyźnie

Autor Obywatelski1

Na Dni w DieBota_fe_logo_little100cezji na Opolszczyźnie przyjechało około 4300 osób z 22 krajów. Do Gościęcina przyjechała grupa pielgrzymów z Panamy, w parafii św. Wawrzyńca w Strzelcach Opolskich są Meksykanie, a kilka dni temu do opolskiej parafii Przemienienia Pańskiego przyjechali Brazylijczycy. Do Strzelec Opolskich w niedzielę przyjechała grupa 20 pielgrzymów wraz z Księdzem Diakonem Michałem Domagałą z Meksyku. Na lotnisku witała ich grupa strzeleckich wolontariuszy wraz z księdzem Januszem Sobisiem oraz diakonem Tomaszem.
W poniedziałek młodzież zwiedzała Częstochowę, tłumacząc Meksykanom, iż jest ona Polskim Guadalupe. Przyjezdni byli zachwyceni kultem Matki Boskiej, polskim krajobrazem oraz naszym ojczystym językiem.
Dzisiaj Młodzi pojechali zobaczyć opolską katedrę następnie do Bierkowic zwiedzić Muzeum Wsi Opolskiej a na koniec zamek w Mosznej.
Młodzi Meksykanie są podekscytowani różnorodnością programu jaką zaproponowała parafia w Strzelcach Opolskich. Jutro kolejny dzień, w którym młodzież poznawać będzie strzelecką historię zwiedzając ratusz.

Krzysztof Szpejda,

sekcja medialna Centrum ŚDM Diecezji Opolskiej

  1. Leon
    | ID: 99a82433 | #1

    To wielkie święto dla młodych ludzi wiary. Będę się za Was modlił, aby wszystko odbyło się w spokoju i z Bogiem w sercu. Życzę Wam odpoczynku, poznania naszego kraju i spokojnego powrotu do domu. Wraz z moją rodziną odwiedzimy Was w Krakowie. Nasza córka już tam jest. Szczęść Boże.

Komentarze są zamknięte