Z Kędzierzyna-Koźla via Jastrzębie do Gdańska

Autor Obywatelski

Mistrz świaresizedimage400600-Patryk-Niemieczdjcie-pionowe-150x150ta i Europy kadetów z 2015 roku oraz reprezentant kraju w kadrze juniorów, Patryk Niemiec, zasilił szeregi Lotosu Trefla Gdańsk. Środkowy związał się z klubem trzyletnim kontraktem. W najbliższym sezonie ma stanowić też wsparcie dla Młodej Ligi i drugoligowego zespołu gdańskiego klubu.

Patryk Niemiec ma 19 lat i mierzy 202 cm. Pochodzi z Kędzierzyna-Koźla, a swoją sportową karierę rozpoczynał od pływania. Szybko jednak zdecydował się zmienić dyscyplinę na siatkówkę, a w wieku 16 lat trafił z miejscowego MMKS-u do Akademii Talentów Jastrzębskiego Węgla. Będąc zawodnikiem pomarańczowych, występował też w SMS-ie PZPS Spała. Na swoim koncie ma m.in. srebrny medal pierwszej ligi z ubiegłego sezonu, tytuł najlepszego blokującego turnieju finałowego mistrzostw Polski kadetów 2014, a także sukcesy reprezentacyjne. W ubiegłym roku z kadrą kadetów triumfował na mistrzostwach świata oraz Europy.

 Zmiana klubu jest dla mnie dużą szansą na podniesienie moich umiejętności, więc bardzo się cieszę na ten nowy rozdział. Bardzo ważna jest dla mnie możliwość zdobycia doświadczenia, a przeprowadzka do Gdańska daje mi taką szansę. Oczywiście cieszę się też na współpracę z trenerem Andreą Anastasim, którego do tej pory znałem głównie z opinii innych zawodników. Jestem przekonany, że pod okiem takiego fachowca będę się dobrze rozwijał. Mam nadzieję, że ten krok zaowocuje wieloma pozytywami – mówi Patryk Niemiec, który przez najbliższe trzy sezony będzie reprezentować żółto-czarne barwy.

w.s

Komentarze są zamknięte