Uwaga na fałszywe faktury

Autor Obywatelski

Wcześniej informRachunki_pra_Falszywe_6840131owaliśmy o tym że coraz częściej dochodzi do prób oszustw internetowych. Tm razem na skrzynki mailowe klientów w całym kraju trafiają wiadomości mające na celu wyłudzenie pieniędzy i zainfekowanie komputerów.PGE Obrót ponownie ostrzega, że wiadomości e-mail z tytułem „eFaktura za energię elektryczną” i „Nowa faktura elektrycznej (numer)” mogą zawierać groźnego wirusa.
W wiadomości pojawia się informacja, że jest to e-faktura wystawiona przez PGE Polską Grupę Energetyczną, która do złudzenia przypomina dokument wysyłany przez PGE Obrót. Można mówić już o prawdziwej pladze.
Od poniedziałku Contact Center PGE otrzymało już setki zgłoszeń o fałszywych e-fakturach. Problem nie dotyczy już tylko klientów indywidualnych, ale także przedsiębiorstw.
– Należy zwrócić szczególną uwagę na przychodzące wiadomości i upewnić się, że jest ona na pewno wysłana przez firmę-nadawcę Blue Media, która świadczy usługę generowania i wysyłania e-faktur dla PGE Obrót – komentuje dla Interii Agnieszka Szczekala, kierownik biura komunikacji w PGE Obrót.

za www.interia.pl

witalis

Komentarze są zamknięte