Ruda Śląska: DZWONIĘ I JADĘ

Autor Obywatelski

Bezpłatne prseniorka_mkulczynskizejazdy do przychodni, urzędu czy domu kultury zaoferuje wkrótce mieszkańcom Rudy Śląskiej powyżej 6
0. roku życia Fundacja Aktywni My. W ramach projektu „Dzwonię i jadę” w ustalonym terminie senior zostanie przewieziony we wskazane miejsce.
 – W czasie rozmów z osobami reprezentującymi przychodnie, urzędy, domy kultury i różne inne instytucje dowiedzieliśmy się, że seniorzy oraz osoby niepełnosprawne często mają problem, by dojechać na rehabilitację, wydarzenia kulturalne czy dodatkowe zajęcia. Dlatego przygotowaliśmy projekt „Dzwonię i jadę” – powiedziała Katarzyna Kinder z Fundacji Aktywni My.

Jego głównym celem jest danie możliwości wyjścia z domu i uczestniczenia w życiu lokalnym i społecznym osobom, które z powodów ograniczonych możliwości poruszania i przemieszczania się pozostają w domu. – Jestem przekonana, że możliwość sprawnego i bezpłatnego przemieszczania się wpłynie na większą mobilność seniorów, a co za tym idzie ich uaktywnienie i uniezależnienie od innych osób. Beneficjentami tego projektu będą nie tylko osoby korzystające z darmowych usług transportowych, ale także instytucje, do których wcześniej te osoby nie docierały – dodała Kinder.

Kierowcy będą pracować 4 razy w tygodniu po około 3 godziny. Do dyspozycji będą busy 20-, 18-, 9- i 6-osobowe. Z przewozu będą mogły korzystać zarówno osoby indywidualne, jak i zorganizowane grupy, by wybrać się na koncert, festyn czy nawet na zakupy. Usługa odbywa się jednak wyłącznie na terenie Rudy Śląskiej.

źródło: kurier pap, foto: m.kulczyński

oprac: Wiktor Sobierajski

Komentarze są zamknięte