„The New York Times” ostro o Kaczyńskim

Autor Obywatelski

Jarosław Kaczyński2 fot. Jan LorekAmerykański dziennik zarzuca prezesowi PiS, że ten zachowuje się jak klon Władimira Putina.

Felieton, który ukazał się we wczorajszym wydaniu „NYT”, miał podgrzać atmosferę przed rozpoczynającym się lada moment szczytem NATO w Warszawie. Jego autor uważa, że „autorytarne zapędy” lidera partii rządzącej wcale nie pomagają NATO w prezentowaniu jedności sojuszu, zwłaszcza w obliczu ostatnich wydarzeń związanych z tzw. „Brexitem”. Jarosław Kaczyński jest oskarżany w artykule o to, że po dojściu do władzy dokonał zamachu na niezawisłe sądownictwo, media i służby bezpieczeństwa. Dowodem na to — według autora — ma być zmiana zasad działania Trybunału Konstytucyjnego czy zwolnienie ponad 160 pracowników telewizji publicznej, w tym najbardziej prominentnych prezenterów i reporterów.

Felieton kończy się przesłaniem, w którym autor mówi, że Polsce należy przypominać o tym, iż NATO nie broni li tylko terytoriów krajów sojuszniczych, ale — co ważniejsze — „wspólnych wartości”.

Źródło: www.nytimes.com

jkg

Komentarze są zamknięte