Straż Miejska Opole: „Wysłany na miejsce patrol sprawdził psa pod kątem posiadania chipa”.

Autor Obywatelski

W ostatnim czaimages straz miejskasie miałem bardzo częsty kontakt ze strażnikami miejskimi w Kędzierzynie-Koźlu. Zdarzało się, że był on groteskowy (jak w sklepie „Żabka” przy ulicy Damrota, kiedy to „stary” strażnik pouczał ekspedientkę, że ma posprzątać syf na zapleczu sklepu, a jego kompan „młody”, słuchał i się uczył. Mam nadzieję, że wniosków z tej lekcji za wiele nie wyciągnął, bo „stary” do interwencji był nieprzygotowany.

Tymczasem weszliśmy na stronę internetową Straży Miejskiej w Opolu. Ku naszej uciesze formacja ta dość brawurowo daje sobie radę w niesprzyjających okolicznościach przyrody. „Wysłany na miejsce patrol sprawdził psa pod kątem posiadania chipa”. Fajne zdanie. Szczerze gratulujemy. Brawurowa akcja, niepozbawiona elementów groteskowych! Oto pełny zapis z działań strażników ze strony internetowej Straży Miejskiej w Opolu. Obiecujemy, że będziemy doń wracać.

2016-07-04 10:22:50
W dniu 03.07.2016 r. około godz. 22.25 dyżurny Straży Miejskiej przyjął telefoniczne zgłoszenie od mieszkańca, że przy ul. Krakowskiej leży osoba. Wysłany na miejsce patrol zastał mężczyznę pod wpływem alkoholu, którego przewiózł do izby wytrzeźwień.

2016-07-04 10:21:06
W dniu 03.07.2016 r. około godz. 16.59 dyżurny Straży Miejskiej przyjął telefoniczne zgłoszenie od mieszkańca, że przy ul. Wrocławskiej przed skansenem leży osoba. Wysłany na miejsce patrol zastał mężczyznę pod wpływem alkoholu, którego przewiózł do izby wytrzeźwień.

2016-07-04 10:17:57
W dniu 03.07.2016 r. około godz. 09.26 dyżurny Straży Miejskiej przyjął zgłoszenie od mieszkańca, że przy ul. Powstańców Śląskich, osoba nie może opuścić klatki, ponieważ pod klatką siedzi duży pies. Wysłany na miejsce patrol sprawdził psa pod kątem posiadania chipa. Z powodu nieustalenia właściciela zwierzęcia, psa przewieziono do schroniska.

No i jest wesoło.

Wiktor Sobierajski

Komentarze są zamknięte