20 lat fabryki BRAAS w Opolu

Niezależna Gazeta Obywatelska

20lecie fabryki BRAAS 1 fot.  archiwum firmy Monier Braas Sp. z o.oOpolska fabryka BRAAS obchodzi 20-te urodziny. Z tej okazji, 11 czerwca w Centrum Wystawienniczo-Kongresowym w Opolu odbyła się uroczysta Gala, na której pracownicy oraz inni zaproszeni goście świętowali okrągłą rocznicę powstania zakładu produkcyjnego.

Był kieliszek szampana, urodzinowy tort, występy artystyczne i zabawa trwająca do późnych godzin wieczornych. Goście, czyli pracownicy firmy Monier Braas oraz dekarze, partnerzy handlowi i przedstawiciele samorządu – w tym prezydent miasta Opole Arkadiusz Wiśniewski – wspólnie świętowali tę ważną dla firmy, ale również samego miasta rocznicę.

Fabryka to ludzie

– Opolska fabryka to pierwszy zakład produkcyjny Braas w Polsce. Powstała w połowie lat 90-tych, kiedy rynek pokryć dachowych w Polsce kształtował się nieco inaczej. BRAAS od samego początku inwestuje w najwyższą jakość produktu i rozwiązania systemowe. Dlatego opolska fabryka była i jest jednym z najnowocześniejszych i najbardziej efektywnych zakładów branży dachowej w Polsce ze względu na stosowane rozwiązania i technologie – mówił do licznie zgromadzonych gości Grzegorz Barycki, Prezes Zarządu Monier Braas.

 

Od Opola do Opola

Fabryka powstała w 1996 roku w Opolu, gdzie wcześniej przez dwa lata zlokalizowany był magazyn dystrybucyjny. – Region opolski to doskonała lokalizacja z uwagi na dostępność surowców niezbędnych do produkcji oraz infrastrukturę. Od początku zatrudniamy też pracowników mieszkających w mieście i okolicach. I ci ludzie są prawdziwą wartością tej firmy i fabryki – mówił Grzegorz Barycki. – Ponadto dachówka to pokrycie z długą tradycją w regionie. Oprócz tego Opolszczyzna jest znana z dobrego rzemiosła dekarskiego. Jesteśmy dumni, że dzięki naszym produktom stanowimy część tego regionu, nie tylko ze względu na lokalizację fabryki, ale wiele budynków, które większość z nas mija codziennie. Mam na myśli domy jednorodzinne, wielorodzinne, szkoły, szpitale, obiekty handlowe i wiele zabytków, które na dachach mają dachówki Braas – dodał podczas Gali Grzegorz Barycki.

Zdjęcia zamieszczone w informacji pochodzą z archiwum firmy Monier Braas Sp. z o.o

Komentarze są zamknięte