Opole: festiwal książki

Autor Obywatelski

To pierwsze takksiazki fotoie wydarzenie w Opolu. Wśród propozycji organizatorów jest cała masa wydarzeń m.in. spotkania z autorami, targi książki oraz koncerty. W Miejskiej Bibliotece Publicznej już wczoraj gościła Krystyna Czubówna, ale prawdziwe otwarcie atrakcji dla fanów literatury już dziś, a kontynuacja jutro. Spotkania autorskie odbywać się będą na czterech festiwalowych scenach: na scenie plenerowej Miejskiej Biblioteki Publicznej i salkach, Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej oraz na scenie klubowej Filharmonii Opolskiej. Przygotowano m.in warsztaty z pisania kryminałów czy spotkania z poezją. Nie zabraknie gorących dyskusji. Na scenach festiwalowych zagoszczą dziś Tomasz Lipiński, Monika Kuszyńska, Janina Ochojska, Monika Witkowska, Andrzej Pilipiuk oraz Mariusz Szczygieł. Muzycznym podsumowaniem tego dnia będzie koncert w Filharmonii Opolskiej. Koncert pod batutą dyrektora Przemysława Neumanna zakończy 64 sezon FO.
Z kolei sobota będzie obfitowała w ponad 14 spotkań z autorami. O literaturze tego dnia porozmawiamy m.in. z Katarzyną Bondą, Szymonem Hołownią, Krzysztofem Vargą, Tymonem Tymańskim czy opolskim profesorem Stanisławem Nicieją.
Warto też przypomnieć o Wielkim Opolskim Dyktandzie, który odbędzie się w Filharmonii Opolskiej w sobotę o 12. Jego tematyką ma być opolski festiwal.
Natomiast wieczorem naprzeciw Drukarni Opolgraf, odbędzie się spotkanie z Jakubem Żulczykiem, a tuż po nim koncert gwiazd Męskiego Grania czyli Julii Marcell oraz Fisz Emade Tworzywo.
Organizatorem festiwalu jest drukarnia Opolgraf. Wstęp na wszystkie imprezy w ramach Festiwalu Książki jest bezpłatny, a więcej szczegółów dotyczących programu można znaleźć na stronie internetowej festiwalu.
(MWL)

Komentarze są zamknięte