Wałbrzych, Świdnica: wyroki za wybory 2010

Autor Obywatelski

Jak poinformow870577b4e9c264acf61801458c264343ała dziś rzeczniczka Sądu Okręgowego w Świdnicy Agnieszka Połyniak, sąd uznał Stefanosa E. za organizatora procederu kupowania głosów w wyborach samorządowych. – Udowodniono mu tzw. sprawstwo kierownicze w tej grupie. Stefanos E. przekazał dwukrotnie 8 i 5 tys. zł, które zostały przeznaczone na kupowanie głosów. Pozostali skazani pomagali mu w tym procederze – dodała rzeczniczka.
Były radny Platformy Obywatelskiej i były przewodniczący zarządu Wałbrzyskiego Związku Wodociągów i Kanalizacji Stefanos E. został skazany na półtora roku więzienia w zawieszeniu na 4 lata oraz 5 tys. zł grzywny.
Mirosław P. i Agnieszka L. usłyszeli wyrok roku i czterech miesięcy więzienia w zawieszeniu na cztery lata, a Karolina A. wyrok roku i dwóch miesięcy w zawieszeniu na cztery lata. Rzeczniczka dodała, że sąd nadzwyczajnie złagodził karę Robertowi S., który współpracował w czasie śledztwa z prokuraturą. Został skazany na osiem miesięcy więzienia w zawieszeniu i prace społeczne. Karę pół roku więzienia w zawieszeniu na 3 lata otrzymał Marcin K., który przyznał się, że sprzedał swój głos wyborczy. Wyroki nie są prawomocne.
Oprac: W.S

Komentarze są zamknięte