A 4 Opolszczyzna: jezdnia w kierunku Katowic będzie zwężona przez ok. 13 km

Autor Obywatelski

W piątek a422 kwietnia 2016 r. w godzinach popołudniowych planowane jest zakończenie remontu około 6,5-kilometrowego odcinka autostrady A4 w okolicach węzła „Brzeg” (pod warunkiem odbioru prac i oznakowania przez GDDKiA). Wraz z otwarciem wyremontowanej jezdni w kierunku Wrocławia, węzeł „Brzeg” będzie ponownie w pełni dostępny dla użytkowników.

Od momentu oddania w piątek do ruchu wyremontowanego odcinka A4, aż do poniedziałku (25 kwietnia) jezdnia w kierunku Katowic będzie zwężona na odcinku około 13 km. Drogowcy będą w tym czasie przygotowywać się do wprowadzenie oznakowania drugiego etapu remontu.

Etap drugi remontu A4 będzie miał długość około 9,3 km (197 – 206,3 km). Przełożenie ruchu na jedną jezdnię nastąpić powinno w poniedziałek, 25 kwietnia, po południu.

W związku z drugim etapem remontu autostrady niedostępny będzie dla kierowców MOP Jankowice (201. km). Drugi etap tegorocznego remontu opolskiego odcinka autostrady potrwa – jeżeli pogoda pozwoli – około 3 tygodni (do 15 maja 2016r.).

Kierowców korzystających z wyremontowanych odcinków autostrady prosimy o stosowanie się do ograniczeń prędkości (110km/h), jakie będą obowiązywały jeszcze przez co najmniej kilkanaście dni. W tym czasie można się bowiem spodziewać drobnego grysu zalegającego na
jezdni (czyszczenie drogi po remoncie nigdy całkowicie nie usunie luźnego grysu).

Szczegółowe informacje na temat bieżącej sytuacji na opolskim odcinku autostrady
(i pozostałych drogach krajowych) uzyskać można dzwoniąc do Punktu Informacji Drogowej GDDKiA w Opolu – 77 456 50 58, 668 482 497 lub na ogólnopolską infolinię drogową 19 111.

MICHAŁ WANDRASZ
Główny Specjalista ds. Komunikacji Społecznej GDDKiA oddział w 
Opolu.

 

Komentarze są zamknięte