Poseł Robert Winnicki w Opolu i Nysie

Niezależna Gazeta Obywatelska11

Winnicki w Opolu 078Poseł Robert Winnicki spotka się w niedzielę o godz. 17 w sali katechetycznej przy Katedrze Opolskiej. Wcześniej o godz. 15.00 weźmie udział we mszy św. w tzw. rycie trydenckim, która będzie w intencji działacza narodowego Jana Mosdorfa. Spotkania organizuje Młodzież Wszechpolska, której szefem nie tak dawno był sam Robert Winnicki, obecnie szef Ruchu Narodowego i poseł z list Kukiz’15. Jutro o 17.00 w Nysie odbędzie się spotkanie otwarte w auli PWSZ. Szczegóły spotkań są na Facebooku.

t

 1. Eleonora
  | ID: da089e9d | #1

  Będzie okazja do odniesienia się do słow pana posła Tyszki w TVP Info

  „”Daliśmy Prawu i Sprawiedliwości szansę. Minęło pół roku, żeby pokazać nową jakość. My tej nowej jakości nie widzimy. To nie jest dobra zmiana, to jest żadna zmiana. Mamy do czynienia z nepotyzmem, kumoterstwem w spółkach skarbu państwa na skalę niespotykaną” – mówił wczoraj Tyszka w programie publicystycznym TVP INFO. Jak twierdził – ” Do mnie przychodzą apolityczni urzędnicy zwolnieni dlatego, że jakiś radny PiS-u musiał być zatrudniony”. Dawał przykłady – „Wystarczy wymienić: żona ministra Ziobry, brat ministra Waszczykowskiego czy syn europosła Ryszarda Czarneckiego. Wszyscy dostali bardzo intratne posady”.

  Tyszka twierdził, że PiS próbuje przyciągać do swojego klubu parlamentarnego członków klubu Kukiz ’15. „Prawo i Sprawiedliwość próbuje zachęcać niektórych posłów Kukiz’15 do przejścia na swoją stronę. PiS ma bardzo wątłą większość. Z doniesień medialnych okazuje się, że próbuje także zachęcać członków Platformy i PSL-u, co już jest całkowitą degrengoladą moralną”. Dziękował swoim parlamentarnym towarzyszom za lojalność – „Chciałbym podziękować posłom Kukiz’15, że tego typu propozycje ignorują, dlatego że pamiętają, że my jesteśmy częścią zwartej grupy, która chce rozwalić tego typu praktyki”.

  tvp.info/kresy.pl”

 2. JWP
  | ID: fe29d145 | #2

  16.04.2016 STOP MULTIKULTI STOP ISLAMIZACJI Zgorzelec protest polacy ubliżali Polakom I Niemcom ochraniała ich policja niemiecka !!
  https://miziaforum.wordpress.com/2016/04/17/zgorzelec-protest-polacy-ublizali-polakom-i-niemcom-ochraniala-ich-policja-niemiecka/

 3. Anonim
  | ID: 01cf923e | #3

  Najlepiej, gdyby PiS dal jakies posady ludziom Eleonory. To by bylo sie dzialo!!!! Wszyscy ludzie Moczara byliby zadowoleni!

 4. Eleonora
  | ID: da089e9d | #4

  Anonim :
  Najlepiej, gdyby PiS dal jakies posady ludziom Eleonory. To by bylo sie dzialo!!!! Wszyscy ludzie Moczara byliby zadowoleni!

  Grzecznie czekam w kolejce.
  Wpierw napaść was kundelki trzeba….
  Te wszystkie ” niezalezne, niepokorne i solidarnościowe” ludzie. Cyganeria i banderowszczaki.
  By za przyznane im apanaże dobrze słuzyli panom z PIS( Prywata i Sekciarstwo)

  Służycie wszystkim dookoła tylko nie Polakom!
  Ostatni przykład z waszej stajni ( chlewu chciałoby się rzec)
  Pani Chmielowska z tzw Solidarności Walczącej ( chyba tylko z Polakami Walczącej)
  była łaskawa rzec:

  Haniebna narracja

  Program redaktor Przełomiec kończy się wyraźną sugestią występującej w nim Jadwigi Chmielowskiej, że oddolny, społeczny ruch Polaków Wileńszczyzny to to samo co putinowskie „zielone ludziki”, a „Litwini stają się coraz bardziej antypolscy widząc zachowanie Polaków na Litwie” oraz jej wezwaniem pod adresem władz Polski do interwencji… przeciw liderom polskiej społeczności na Wileńszczyźnie. Ta nie mająca pokrycia w rzeczywistości deklaracja, szokuje, bo sugeruje, że nasi rodacy zasługują na swój los, że to wszystko co czynią z nimi Litwini niejako im się należy.”

  http://www.kresy.pl/publicystyka,opinie?zobacz/jak-maria-przelomiec-zmanipulowala-historie-polskiej-autonomii-na-wilenszczyznie

  Idiotka tylko czy cos więcej?!?
  Pani, która pisze na stronach ” dziennikarzy niezależnych” z SDP, którą bardziej obchodzą tatarzy niż Polacy- Wilniucy czy Polacy- Kresowianie. Wszyscy po kolei byleby dobrze przysłużyć się nowym panom.
  ( chociaż czy nowym, nie jestem pewna…)

  „Wczoraj 11 kwietnia 16 r. rozpoczął się w Wilnie Światowy Kongres Tatarów Krymskich. Obrady toczyły się w sali konferencyjnej litewskiego sejmu. ”

  http://sdp.pl/felietony/12678,swiatowy-kongres-tatarow-krymskich-w-wilnie,1460530799

 5. Eleonora
  | ID: da089e9d | #5

  … a to Polska właśnie według waszej solidarnościowej divy:)

  http://sdp.pl/uploads/images/posts/1460531099_tatarzy.jpg

 6. Anonim
  | ID: 01cf923e | #6

  Ciekawe, czy ta moskiewska marionetka Eleonora z rownym zapalem popiera ruch autonomistow na polskim Slasku?

 7. Eleonora
  | ID: 2cada733 | #7

  Z waszego patryjotycznego portalu, uprzejmie proszę:

  Pani Maria Nowak z PiS to matka aktywisty RAŚ Marka Nowaka. Jest on znany nie tylko z szefowania kołem RAŚ w Chorzowie Starym ale i z organizowania kibiców Ruchu Chorzów w barwach Śląska. To właśnie na tym stadionie był wygwizdany polski hymn. Pani Poseł Maria Nowak z kolei jest orędowniczką kodyfikacji języka śląskiego. Rozdaje w podstawówkach elementarz do nauki tego języka http://www.marianowak.pl/news.php?ID=543 . Od kilku lat Maria Nowak promuje Wojciecha Jerzego Poczachowskiego. Jest to postać od 10 lat znana na Śląsku. W 1988 roku wyjechał do Niemiec i tam zrzekł się polskiego pochodzenia. Jako Volksdeutsch – późny przesiedleniec dostał nie tylko odprawę ale i obywatelstwo RFN. Gdy wrócił po latach do Katowic, dostał komfortowe mieszkanie i protekcję. Tak został pracownikiem a nawet rzecznikiem prasowym kolejnego wojewody Marka Kempskiego.

  W łonie PiS doszło do tarć na tle autonomii. Maria Nowak będąca szefem Okręgu Katowickiego PiS, przeforsowała uchwałę, że członkowie Ruchu Polski Śląsk, stanowiący przeciwwagę do RAŚ nie mogą być członkami PiS. PiS stracił kilku radnych w Sejmiku. PO się wtedy wzmocniła.”

  link:

  http://niepoprawni.pl/blog/364/krety-w-pis-czyli-jak-wkrecili-pospieszalskiego

 8. Anonim
  | ID: 01cf923e | #8

  Oczywiscie, jak zwykle, odpowiedz Eleonory pokretna i nie na temat. Chodzi o to, czy Eleonora i, podobnie jak ona, wspierajacy „autonomiczne” ruchy dawnych komunistycznych prorosyjskich dygnitarzy polskiego pochodzenia na Litwie, stosuje te sama miare wobec antypolskich ruchow na Slasku. Oczywiscie, odpowiedz byla by retoryczna – nie stosuje, poniewaz antypolkski ruch autonomiczny na Slasku nie jest wyraznie prorosyjski.

 9. Eleonora
  | ID: e93a3ef9 | #9

  @Anonim

  Co jest ” nie na temat”?!
  Że wybrańcy Anonima, tzw prawica niepodległościowa bardziej miłuje sąsiadów Polski niż samych Polaków?
  Toż udowadniacie to od 30 lat, bez mała.
  Od wydawania znaczków pocztowych z wizerunkami bandyty Stecki, kata Polaków, po wspieranie finansowe, polityczne i międzynarodowe sąsiednich nacjonalizmów.
  Od Litwy, czym jest tzw przeniesienie ziemi, pan wie o czym w ogóle piszę?!
  Po wspieranie kultu Bandery, sława Ukrainie na Majdanie, czy 4 milionowy zastrzyk gotóweczki, pewno wykorzystany na budowę kolejnych pomniczków bohaterów spod znaku UPA

  Być może próżne to moje pisanie, pańskie IQ tego nie ogarnia.
  W główce pozostał tylko styropianik, styropianik.
  I odszkodowania ” za walkę”:)

  A na Śląsku rządzi PO-PIS razem z RAŚ.
  Pani Nowak okazała się ” nie do usunięcia”
  Dla dobra Polski, oczywiście.
  Pan siedzi cicho i nie ośmiesza swoich pryncypałów.

 10. Eleonora
  | ID: e93a3ef9 | #10

  Ach, zapomniałam o Białorusi.
  I o waszej duszeńce pani Romaszewskiej.
  Słynnej córci słynnego tatusia.
  Który rozpiepszył lustrację, tacy byliście nieskazitelni na tych styropianikach, że nawet po latach wstydzicie się przyznać coście wyrabiali:))

  Kolejny raz TV Biełsat pani Romaszewskiej sra na Polaków

  „Telewizja Biełsat wyprodukowała film oskarżający Żołnierzy Wyklętych o ludobójstwo na Białorusinach”

  Historyk IPN zauważa, że nie jest to pierwsza kontrowersyjna produkcja TV Biełsat. Przypomina m.in. film o generale Bułaku-Bałachowiczu, w którym przedstawiono go jako białoruskiego nacjonalistę. Miał on zdaniem autorów filmu napisać raport dla II Oddz. Sztabu WP, w którym rzekomo stwierdził, że jego ojczyzna, Białoruś, została haniebnie podzielona pomiędzy Polskę a ZSRS. „To manipulacja – czegoś takiego nie było, a cały film to przykład zawłaszczanie przez szowinistów postaci historycznej. Bułak-Bałachowicz, był kresowcem, zagończykiem, obywatelem Rzeczypospolitej i polskim oficerem – a nie aktywistą kanapowego ruchu nacjonalistycznego. To kompletna aberracja, ale nikt na to nie zareagował i nie wyciąga wobec Biełsatu konsekwencji” – stwierdza dr Muszyński. „Obawiam się, że w przypadku filmu, który szkaluje „Burego” będzie podobnie. Wszyscy schowają głowę w piasek, a białoruscy szowiniści, także ci na etatach w Biełsacie, będą dalej sączyć jad antypolskiej propagandy. Bo ich nacjonalizm oparty jest na fundamencie negowania związków z Polską i zwalczania idei jagiellońskiej. A dzieje się to za nasze pieniądze z MSZ i za te, które na tę telewizję Polska wyciąga z UE”.

  http://www.kresy.pl/wydarzenia,spoleczenstwo?zobacz/telewizja-bielsat-wyprodukowala-film-oskarzajacy-zolnierzy-wykletych-o-ludobojstwo-na-bialorusinach

 11. Anonim
  | ID: 01cf923e | #11

  Jak widazc, to, co najbardziej boli Eleonore, ze polscy niepodlglosciowcy sposrod wszysctkich osciennych nacjonalizmow nie wspieraja, tak jak ona, nacjonalizmu rosyjskiego.

Komentarze są zamknięte