Opole, Legnica, Katowice: „Śląsk regionem pogmatwanych losów ludzkich…”

Autor Obywatelski
muzeum sl op

Muzeum Śląska Opolskiego

…to projekt realizowany jednocześnie w trzech miastach Opolu, Katowicach i Legnicy przez trzy podmioty: Muzeum Śląska Opolskiego, Regionalną Izbę Gospodarczą w Katowicach i Bibliotekę Miejską w Legnicy.

W ramach projektu 20, 21 i 27 kwietnia w Opolu Katowicach i Legnicy odbędą się wyjątkowe projekcje filmu pt: „dawno temu na Śląsku (15 min) w reż. Tomasza Protokowicza oraz dyskusje o wpływie trudnej historii na życie człowieka, społeczności. Obraz ten wyprodukowany przez Wrocławską Szkołę Filmową Mastershot film Tomasza Protokowicza „DAWNO TEMU NA ŚLĄSKU” święci obecnie tryumfy na polskich i zagranicznych festiwalach filmowych.Zapraszamy na projekcje filmu, po których odbędą się dyskusje. Obraz ma się stać przyczynkiem do wspólnego zastanowieniem się nad miejscem człowieka w trybach historii, ale spróbujemy się także odnieść do współczesności, do losów rozdzielanych ludzi dawniej, dziś, również pośród uchodźców.

W dyskusjach uczestniczyć będą Tomasz Protokowicz, reżyser filmu oraz Bożena Łojko i Halina Ptasińska z Fundacji ZERWANE WIĘZI, jedynej w Polsce, która pomaga odnaleźć rodziny ludziom, którym została ona odebrana, również przez wojnę.Projekt podsumuje Lucjan Dzumla, dyrektor Domu Współpracy Polsko-Niemieckiej.

W.S

Komentarze są zamknięte