Kędzierzyn-Koźle: 1000 dolarów nagrody

Autor Obywatelski

Telewizja Polska wyemitowała materiał o sukcesie naszych uczniów. Anna Wojtala, Julia Zakas i Emilia Kutyła zwyciężyły w międzynarodowym konkursie artystycznym Lowell Milken Art Project. Otrzymały 1000 USD. Licealistki z kozielskiego ogólniaka narysowały komiks o Irenie Sendlerowej zatytułowany „Tikkun Olam”. W języku jidysz oznacza „Naprawiać świat”.

Sukces uczniów I LO w Koźlu to także zastrzyk finansowy w postaci 1000 USD.

Sukces uczniów I LO w Koźlu to także zastrzyk finansowy w postaci 1000 USD.

Irena Sendlerowa to była działaczka społeczna. Z rąk nazistów uratowała tysiące dzieci. Otrzymała za to medal Sprawiedliwej wśród Narodów Świata.

Zachwycił nas jej heroizm i niezwykła historia pisana życiem – powiedziały uczennice w programie wyemitowanym przez Telewizję Polską w jednym ze swoich sztandarowych dzienników informacyjnych (Panorama).

Pieniądze z wygranej zamierzają przeznaczyć m.in. na kontynuację prac nad komiksem. Opiekunem uczennic jest Jakub Mączyński, nauczyciel j. angielskiego w I LO.

To nie pierwszy tak duży sukces naszego liceum. Amerykańska fundacja Lowell Milken Center for Unsung Heroes mieści się w Fort Scott w Kansas. Jej głównym celem jest wsparcie działań i projektów edukacyjnych, które promują szeroko pojęte prawa człowieka oraz tak zwaną „pozytywną zmianę”. W zeszłym roku pisaliśmy o tym, że Stefania Kossakowska, Kinga Grabska oraz Igor Bojczuk otrzymali prestiżową nagrodę za reportaż: The Lord of the Words. Film opisuje działalność romskiego artysty i działacza społecznego, Karola Parno-Gierlińskiego, który jako jedyny stworzył elementarz do nauki języka romskiego.

A.L (starostwo powiatowe w K-K)

Komentarze są zamknięte