Dni Opola: Intensywnie przez trzy dni

Autor Obywatelski

dniopola2016 (1)Tegoroczne święto miasta rozpocznie się 22 kwietnia. W programie m.in. koncert Kamila Bednarka, zajęcia sportowe i wydarzenia kulturalne Dni Opola rozpoczną się w piątek. – Przed nami 3 dni bardzo intensywnych działań. Program jest przeznaczony dla dzieci, młodzieży i seniorów. Będą imprezy plenerowe, kulturalne, rekreacyjne i sportowe, a także koncerty, wykłady, wystawy czy zajęcia rekreacyjne – mówi Dorota Michniewicz – Rybarz, naczelnik Wydziału Kultury i Turystyki w Urzędzie Miasta.

Poniżej przedstawiamy najważniejsze wydarzenia Dni Opola 2016.

piątek

W piątek Centrum Sportu organizuje dzień otwarty, a pływalnia Akwarium oferuje bezpłatną naukę pływania. Z kolei Filharmonia Opolska zaprasza na wieczorną operę Mozarta „Wesele Figara”. Bilety będą do nabycia od 14 kwietnia. Z okazji 1050-lecia chrztu Polski ratusz zaplanował konferencję popularno – naukową. Gośćmi będą profesorowie z Uniwersytetu Opolskiego, ale również z Warszawy czy Krakowa. Na ten dzień zaplanowano również spacery po Opolu, kiermasz książek i spotkanie z historykami w Miejskiej Bibliotece Publicznej. Wieczorem na placu Wolności projekcja filmu „Przychodzi facet do lekarza”, a także Dni Opola 50+, czyli śpiew i gotowanie dla seniorów.

sobota

Wieczorem największa atrakcja, czyli występy w amfiteatrze. Główną atrakcją będzie Kamil Bednarek, a także zespół Sen oraz Sound & Grace. O dobre humory opolan zadba Kabaret Młodych Panów. Bilety na to wydarzenie będą dostępne od 11 kwietnia w kasach Narodowego Centrum Polskiej Piosenki. Natomiast przy murach obronnych, w okolicach baszty artyleryjskiej przy katedrze, zaplanowano koncerty, jarmark średniowieczny, warsztaty strzelania z łuku, spektakle teatralne, a także fireshow grup z Białorusi, Polski i Węgier. Na Placu Wolności tego dnia odbędzie się Opolska Kalifornia, czyli bitwa uliczna. Organizuje ją Hip Hop Buda oraz agencja artystyczna Wymiar X.

niedziela

Galeria Sztuki Współczesnej zaprasza do swojej siedziby w niedzielę. Tam zaplanowano dwie wystawy: Henryka Stażewskiego oraz Ady Bireckiej. Impreza, która ma zintegrować opolan to Prywatka, która odbędzie się przy stawku Barlickiego. Prywatka to zabawa z muzyką taneczną zespołu VOLARE oraz pokaz sztucznych ogni. Z kolei w Filharmonii Opolskiej zagra formacja Old Breakout. Wstęp jest biletowany. Zaplanowano także imprezy towarzyszące, m.in. Orientalną Kontrabandę (występy tancerek różnych odmian tańca) czy wystawę w Muzeum Polskiej Piosenki „Jego Ekscelencja Bodo”.

Oprac: W.S

Komentarze są zamknięte