Milion czy sto tysięcy?

Autor Obywatelski

Nie tak dawno, jeden z najbardziej poczytnych i opioniotwórczych periodyków, jakim niewątpliwie jest wydawany na terenie powiatu kędzierzyńsko-kozielskiego tygodnik „Seven Days” grzmiał, że kwota przeznaczona na budowę tzw. kociarni na terenie Schroniska dla Zwierząt w Kędzierzynie-Koźlu oscyluje w okolicach miliona złotych. Później kwota ta stopniała do ok. 100 tyś zł. Skąd takie rozbieżności?

Stanisław Węgrzyn Miejski Zarząd Budynków Komunalnych wyjaśnił nam skąd się wzięły rozbieżności w szacunkach budowy woliery dla kotów w Schronisku dla Zwierząt W Kędzierzynie-Koźlu.

Stanisław Węgrzyn z Miejskiego Zarządu Budynków Komunalnych wyjaśnił nam, skąd się wzięły rozbieżności w szacunkach budowy woliery dla kotów w Schronisku dla Zwierząt W Kędzierzynie-Koźlu.

O wyjaśnienie sytuacji poprosiliśmy dyrektora Miejskiego Zarządu Budynków Komunalnych w Kędzierzynie-Koźlu Stanisława Węgrzyna, który administruje schroniskiem przy ulicy Gliwickiej w Kędzierzynie-Koźlu. Skąd wzięły się spore rozbieżności pomiędzy jednym a drugim projektem. – Kiedyś zrobiono projekt budowy dużego budynku oddzielnego z pełnym zapleczem techniczno-socjalnym. Według wstępnych kosztorysów miało to kosztować 850 tyś, zł. Z uwagi na tak dużą kwotę, szukaliśmy alternatywy. Została więc opracowana koncepcja powstania pierwszego pawilonu z wolierą dla kotów, przy wykorzystaniu obecnego zaplecza. Pierwszy etap realizacji ma kosztować ok. 115 tyś zł, a czy kolejne etapy będą realizowane to zależy od ewentualnego zapotrzebowania – mówił nam dyrektor Węgrzyn.

W.S.

Komentarze są zamknięte