Mariusz Wach – Marcelo Luiz Nascimento w kędzierzyńskiej gali boksu zawodowego

Autor Obywatelski4

W hotelu SolidariP4120016s w kędzierzyńsko-kozielskiej dzielnicy Azoty odbyła się oficjalna konferencja prasowa promująca galę bokserską Budweld Boxing Night, jaka zorganizowana zostanie 14 maja br, w Kędzierzynie-Koźlu. – Bardzo dawno na tych ziemiach nie było gali boksu – zagaił na wstępie Mariusz Wach główny bohater gali.

 – Z kim będę walczył? Nawet nie potrafię wymienić jego nazwiska. Wiem, że to Brazylijczyk, jest bardzo wysoki i ma niezły cios. To nie jest rywal z najwyższej półki, ale nikogo nie lekceważę i obiecuję, że będę przygotowany na 110 procent – mówił polski „Wiking”.

Rywalem polskiego pięściarza wagi ciężkiej będzie Brazylijczyk Marcelo Luiz Nascimento, legitymujący się rekordem 18-12-0. Walka zakontraktowana została na 10 rund. – Ja z kolei cieszę się bardzo, że Mariusz doszedł już do pełnej sprawności fizycznej, po kontuzji nogi. Może już skakać. Skakał na ostatniej imprezie – mówił z uśmiechem trener zawodnika Paweł Wilczewski. Na kędzierzyńskiej gali zaprezentują się ponadto Nikodem Jeżewski 12-0-1 z Tonym Ignelrstem (Belgia), który ma bilans 13-2-0, Robert Parzęczewski 10-1-0 z Erykiem Ciesłowskim 2-2-0, Michał Gerlecki 12-1-0 z Anilla Palco 21-20-2 (Wegry). Ciekawą walkę powinna dać Sasha Sidorenko, która zmierzy się z Klaudią Szymczak z Silesii Boxing Katowice. Na rywala czeka także Marcin Siwy 14-0-0, ale ten póki co nie jest jeszcze znany.

Ponadto 14 maja odbędzie się także walka w kickboxingu weteranów, w której zmierzą się Franki „Flash” Pawlak z Orlando „Gladiatorem” Wiet z Francji. Stawką będzie Mistrzostwo Świata Weteranów WKF. Dodatkowo w ringu zaprezentują się bokserzy Chemika Kędzierzyn-Koźle. Będą to najmłodsi adepci boksu z ich nazwiska poda wkrótce opiekun sekcji bokserskiej Chemika Kędzierzyn-Koźle Lukasz Grotowski.

Bilety są już do kupienia na e-bilet.pl oraz w kilku punktach na ternie miasta Kędzierzyn-Koźle, między innymi w kinach „Chemik” i „Twierdza”.

Tekst i foto Wiktor Sobierajski

 

 1. KO
  | ID: f848c186 | #1

  Słowa, od których rzekomo zagai na wstępie Mariusz Grabowski wypowiedziane zostały przez Mariusza Wacha. Upss przekręciło fakty.

 2. W,S
  | ID: 64de3709 | #2

  Rzeczywiście przez Mariusza Wacha. Dziękuję i pozdrawiam. W.S

 3. KO
  | ID: b2afef2d | #3

  Nazwa imprezy to Budweld Boxing Night, a nie tak jak w tekście napisano.

 4. | ID: 10a61d2d | #4

  Poprawione dziękujemy za czujność. NGO

Komentarze są zamknięte