Kędzierzyn-Koźle: W minipiłce nożnej dziewcząt rządzi PSP 9

Autor Obywatelski

W Kędzierzynie-Koźlu odbył się turniej mini piłki nożnej dziewcząt. Aura nie rozpieszczała młodych futbolistek, ale emocji i ciekawych zagrań było sporo.

Podczas mistrzostw Kędzierzyna-Koźla w piłce nożnej dziewcząt szkół podstawowych sporo było walki i pozytywnych emocji.

Podczas mistrzostw Kędzierzyna-Koźla w piłce nożnej dziewcząt szkół podstawowych sporo było walki i pozytywnych emocji.

W poszczególnych meczach padły następujące rozstrzygnięcia: PSP6 – PSP 19 1:7, PSP9 – PSP6 16:0, PSP19 8 :0. Awans na szczebel powiatowy uzyskała „dziewiątka”, co nie jest zaskoczeniem szkoła z osiedla NDM  dysponuje znakomitymi warunkami do uprawiania futbolu a także działa przy niej Football Academy, co z pewnością ma wpływ na popularność piłki nożnej, także wśród dziewcząt. – Piłka nożna jest fajna i można w niej dużo zarobić – powiedziała ngopole.pl, jedna z uczestniczek turnieju.  – Ale nie zawsze pracuje się wyłącznie dla pieniędzy? – zagadnąłem. – Ha, ha, ha... – usłyszałem w odpowiedzi. Ot znak czasów.

Niestety inna rzecz zwróciła moją uwagę i jest niepokojąca. Chodzi o to, że tylko trzy z ośmiu szkół podstawowych Kędzierzyna-Koźla wzięły udział w turnieju. Serdecznie dziękuję Panu Krzysztofowi Hańcza, za  przekazanie wyników turnieju. On sam wcielił się w rolę Pierluigi Colliny, a wszystkie jego boiskowe decyzje były prawidłowe.

Tekst i foto: Wiktor Sobierajski

 

Komentarze są zamknięte