Polscy piłkarze ręczni pojadą do Rio!!! Udany debiut opolan w kadrze B

Autor Obywatelski

piłka ręczna rio 2016Polscy piłkarze ręczni pojadą do Rio!!! W meczu, który przypieczętował awans podczas turnieju w Gdańsku, „Biało-czerwoni” pokonali Chile 35-27.

Po piątkowej wygranej z Macedonią, mecz z Chile miał być formalnością. I taki rzeczywiście był. Choć Chilijczycy robią postępy i są coraz lepszym zespołem, to i tak do poziomu podopiecznych Talanta Dujszebajewa brakuje im sporo. W sobotnim meczu Chilijczycy opór stawiali tylko przez pierwsze 15 minut, ale już do przerwy przewaga naszego zespołu wynosiła 6 bramek. Dlatego mecz w pewnym momencie stał się piknikiem promocyjnym promującym piłkę ręczną. Ostatecznie spotkanie skończyło się pewnym i wysokim zwycięstwem Polaków, różnicą 8 goli.

Bardzo radosne informacje dotarły do naszej redakcji z Tarnowskich Gór, gdzie bardzo udanie wypadł sprawdzian reprezentacji B, która dwukrotnie pokonała drugą reprezentację Norwegii W piątek Biało-czerwoni wygrali 33:24, a na drugi dzień również odnieśli zwycięstwo 27:25. W obu meczach znaczący wkład w zwycięstwo mieli zawodnicy Gwardii Opole. W pierwszym spotkaniu Kamil Mokrzki prowadził grę Biało-Czerwonych zdobywając cztery gole. Z kolei na lewym rozegraniu zagrał Antoni Łangowski i trafił do siatki trzy razy. W rewanżu Tolek wpisał się na listę strzelców cztery razy, a „Mokry” dorzucił dwa trafienia.

Ponadto informujemy, że do nabycia są już bilety na mecze Pucharu Polski z: Vive Tauron Kielce, który odbędzie się we wtorek 12 kwietnia 2016 r. o godz. 18.30 oraz z Pogonią Szczecin, który odbędzie się w środę 20 kwietnia br..Bilety można kupować w biurze Gwardii Opole, tj. Hotel NOVUM, ul. Kowalska 4, I piętro, pokój 16a w godz. 9:00 – 14:00.