Dni MOSiR-u Opole ku pamięci Jacka Konopackiego

Autor Obywatelski

plywanie przygotowania16 kwietnia na pływalni „Wodna Nuta” w Opolu będziemy gościć polską śmietankę pływaków. Będą to zawodnicy, którzy być może zawalczą na Letniej Olimpiadzie. Będzie to ostatnia szansa dla naszych pływaków uzyskania minimum olimpijskiego. Zawody będziemy kontynuować dzień później, ale inauguracja dni MOSiR-u odbędzie się na stadionie miejskim „Odra” – zapowiada Przemysław Zych, dyrektor MOSiR-u w Opolu.

Wartość wydarzenia jest szczególna, bowiem 17 kwietnia o godzinie 16.00 rozpocznie się widowisko piłkarskie, które jest dedykowane Jackowi Konopackiemu, osobie mocno związanej ze środowiskiem dziennikarskim i sportowym w Opolu. – To będzie mecz ku jego pamięci – mówi Zych

. Przypomnijmy, Jacek Konopacki był bardzo lubianym i cenionym w środowisku sportowym Opola dziennikarzem. Na początku kwietnia zmarł nagle, pozostawiając żonę i dziecko.
Mecz będzie miał charakter charytatywny, gdyż zebrane środki trafią do Ani, córki Jacka. Naprzeciw siebie staną dwie drużyny: Dziennikarze kontra MOSiR. Liczymy na to, że ten mecz stanie się tradycją, tak aby Dni MOSiR-u mogli inaugurować meczem pamięci Jacka – mówi Przemysław Zych.
W ramach Dni MOSiR-u zaplanowano nocne zwiedzanie Wieży Piastowskiej, zajęcia na pływalni i ślizganie się na Toropolu. Seniorzy również znajdą coś dla siebie, gdyż przygotowano dla nich zajęcia lekkoatletyczne. Natomiast w tym roku zmieniono miejsce Dnia Sportu. Z Parku Nadodrzańskiego przeniesiono je do parku przy os. Armii Krajowej.
W.S, foto mosir opole

Komentarze są zamknięte