Obywatele przeciw bezprawiu

Niezależna Gazeta Obywatelska2

We wtorek ngopole.pl spotkało się z przedstawicielami Biura Interwencji Społecznej oraz stowarzyszenia „Obywatele przeciw bezprawiu”, które działa w Opolu od połowy marca br. Biuro dział przy filii biura poselskiego Janusza Sanockiego, które znajduje się przy ulicy Krakowskiej 9/3. Biuro współpracuje ze stowarzyszeniem „STOP KORUPCJI”, które to jest organizacją pożytku publicznego z kilkunastoletnią historią. Zapytaliśmy członków stowarzyszenia z jakimi sprawami przychodzą do nich ludzie.

Obywatele Przeciw Bezprawiu

– Działamy od niedawna, jako biuro interwencji społecznej i muszę powiedzieć, że spraw mamy już sporo. Ja zajmuję się wszelkimi sprawami dotyczącymi samowoli budowlanych oraz związanych z nadzorem budowlanym. Udzielamy informacji jak poszczególna sprawa powinna być załatwiona a także wskazujemy kompetentnych prawników, którzy następnie zajmują się poszczególnymi sprawami – mówił nam Jan Kołodrub

– Ja z kolei zajmowałem się sprawą jednego z mieszkańców Opola, któremu Prokuratura Okręgowa w Opolu nie uwzględniła dowodów w sprawie w której był pokrzywdzonym. Musiałem działać błyskawicznie bo dzień później upływał termin złożenia zażalenia na działalność prokuratury – powiedział Tadeusz Byrdak, który poprzez działalność urzędników Urzędu Kontroli Skarbowej w Opolu stracił firmę, pieniądze i zdrowie.

– Ja z kolei mam doświadczenie w sprawach cywilnych np. rozwodowej. W tej materii sądy, gdzie najczęściej orzekają kobiety, bywają niesprawiedliwe i traktują nas mężczyzn, jako maszynkę do robienia pieniędzy i płacenia byłym partnerkom ogromnych alimentów, niekoniecznie na dzieci – dodał Ryszard Halupczok.

Stowarzyszenie współpracuje z kilkoma innymi w całej Polsce, które zajmują się pomocą prawną wszystkim potrzebującym. Co bardzo istotne udzielane porady są bezpłatne. Ponadto „Obywatele przeciw bezprawiu” współpracuje z kilkunastoma kancelariami prawnymi na terenie Opola oraz w innych miastach naszego kraju.

Podczas spotkania członkowie Stowarzyszenia „Obywatele przeciw bezprawiu” zwrócili naszą uwagę na bardzo ciekawą sytuację, jaka ma miejsce w Ośrodku Pomocy Społecznej w podopolskiej gminie Komprachcice. – Budżet Ośrodka Pomocy Społecznej w Komprachcicach to 807 tyś złotych, z czego 701 tyś zł przeznaczone jest na utrzymanie zatrudnionych weń pracowników. Na pomoc społeczną pozostaje ok. 106 tyś zł. To przecież skandal – mówił nam Jan Kołodrub. Oczywiście tę informację sprawdzimy i poinformujemy naszych czytelników, jaka jest rzeczywistość w tej materii w gminie Komprachcice, która rękami i nogami broni się, aby nie została przyłączona do Opola

Biuro Interwencji Społecznych oraz asystenci społeczni Posła na Sejm RP Janusza Sanockiego cały czas dyżurują w Stowarzyszeniu „Stop Korupcji”. W poniedziałek od 16.00-19.00 dyżuruje Jan Kołudrub, Środa 17-19.00 – Ryszard Halupczok, a w sobotę od 10.00-13.00 dyżuruje Tadeusz Byrdak. Można się także umówić telefonicznie pod numerem 692 048 772. Zapraszamy!

Tekst i foto Wiktor Sobierajski

 

  1. Tadeusz Byrdak
    | ID: 068fc204 | #1

    Czekamy na weryfikację wszystkich polskich prokuratorów i sędziów. Stowarzyszenie Obywatele przeciw Bezprawiu w Nysie ma dowody popełnienia przestępstw przez ponad 50% opolskich prokuratorów i sędziów, którzy powinni teraz ponieść konsekwencje jak każdy przestępca! Niestety nowa Prokurator Okręgowa w Opolu Liliana Kopera – Kopczyk w mojej sprawie będąc prokuratorem Rejonowym w Brzegu ZATAIŁA DOWODY dokonanych przestępstw przez urzędników Urzędu Skarbowego w Opolu! W świetle prawa JEST TO PRZESTĘPSTWEM! Informacje tą przekazałem Prokuratorowi Generalnemu Panu Ziobrze. Na razie bez reakcji.

  2. | ID: 8ad86427 | #2

    Sobieraj cieszę się, że wróciłeś. W Kentaki jest wiele do zrobienia. A ten Skorpion jest bezczelny. I Kubuś też. Trzymaj się. Pozdrawiam Krzysiek

Komentarze są zamknięte