NGO nie tylko w Opolu, ale …

Niezależna Gazeta Obywatelska1

Wiesław Drozdowski z SobótkiW Sobótce, już po raz trzeci, 20 sierpnia 2016 roku, planuje się zorganizowanie „Biegu Niezłomnych – Pamięci Żołnierzy Wyklętych”. Pomysłodawcą imprezy jest Wiesław Drozdowski – dyrektor Ślężańskiego Ośrodka Kultury Sportu i Rekreacji w Sobótce. Tegoroczny „Bieg Niezłomnych – Pamięci Żołnierzy Wyklętych” organizowany jest w ramach ogólnopolskich obchodów ku czci „Żołnierzy Wyklętych”, objętych PATRONATEM NARODOWYM Prezydenta Rzeczpospolitej Polskiej Andrzeja Dudy. Portal ngopole objął bieg patronatem medialnym.

 

Pamięć jest najważniejsza

            – Organizacja biegu chodziła mi po głowie od 2011 roku, kiedy to z inicjatywą ustanowienia święta narodowego wystąpił Lech Kaczyński. Pierwszy człon nazwy przedsięwzięcia nie do końca odzwierciedla jego ideę. To nie tylko bieg, chociaż już samo uczestnictwo w nim jest hołdem składanym Bohaterom Okresu II  Konspiracji 1944-63. To także realizacja celu edukacyjnego – przywracanie pamięci o  Żołnierzach Niezłomnych, Żołnierzach Wyklętych – powiedział nam dyrektor ŚOKSiR w Sobótce Wiesław Drozdowski.

Warto dodać, że sam bieg to nie tylko rywalizacja sportowa na szlakach turystycznych masywu Ślęży. Towarzyszą jej koncerty, wystawy, pokazy sprzętu wojskowego, konkursy wiedzy i wiele innych atrakcji. Jest także okazją do spotkania się z kombatantami oraz działaczami środowisk kombatanckich, którzy chętnie w tym dniu przyjeżdżają do Sobótki. Integralną częścią przedsięwzięcia są cieszące się ogromnym zainteresowanie biegi dzieci i młodzieży od lat 4 do 15, na różnych dystansach

Warto więc zarezerwować sobie ostatni weekend sierpnia, tak aby odwiedzić Sobótkę, wziąć udział w biegu oraz przeżyć niezwykłą lekcję historii, często nieznaną i zapomnianą. Zapytaliśmy sternika sobótczańskiej kultury i sportu, kiedy ruszą zapisy do biegu. – Najpóźniej w trzecim kwartale kwietnia, a wszystkich zainteresowanych odsyłam na naszą stronę internetową biegu www.biegniezłomnych.pl, gdzie ukazują się aktualne informacje na temat biegu – zakończył spotkanie z naszą redakcją Wiesław Drozdowski.

 

W.S

 

 

  1. Krzysztof z Wrocławia
    | ID: 767ab68a | #1

    Byłem, widziałem warto pojechać do Sobotki na ten bieg.

Komentarze są zamknięte