Zachęcamy do przekazania 1 proc. na Stop Korupcji

Niezależna Gazeta Obywatelska3

1procentTrwa okres składania rocznych zeznań podatkowych (PIT). Do 2 maj 2016 r., wypełniając PIT, mają Państwo możliwość przekazania 1% podatku dochodowego na rzecz wybranej organizacji pożytku publicznego.

Od 2009 roku miasto Opole prowadzi kampanię zachęcającą opolan do odpisu 1% podatku na rzecz organizacji pożytku publicznego działających na naszym terenie. W tym roku hasło kampanii brzmi:„1 % wsparcia to 100 % zadowolenia”.

Poprzez odpis 1% wszyscy przyczyniamy się do wsparcia organizacji pożytku publicznego, prężnie działających w Opolu. Nie sposób wymienić wszystkich obszarów, w których podejmują działalność – od charytatywnej, przez ochronę zdrowia, przeciwdziałanie bezrobociu, sport, po kulturę, naukę, bezpieczeństwo publiczne, czy walkę z korupcją

1procent_2Pamiętajmy, że Organizacje Pożytku Publicznego działają dla dobra wszystkich mieszkańców, stanowią nasz wspólny kapitał, działają, pokazując jak sami możemy pomagać innym i sobie, tutaj – w Opolu. Ważne byśmy dostrzegali ich nieocenione zaangażowanie, pracę oraz obecność.

Możemy to zrobić przekazując im 1%.

Wykaz organizacji pożytku publicznego uprawnionych do otrzymania 1e% podatku dochodowego od osób fizycznych za rok 2015.

opole.pl

 1. Anonim
  | ID: 997020ef | #1

  Lepiej dać na hospicjum czy chore dzieciaki

 2. Astan
  | ID: 997020ef | #2

  Lepiej dać na hospicjum czy chore dzieciaki

 3. Podatnik
  | ID: 0cf8ecdb | #3

  Lepiej dać na biednych lub chorych a nawet na schronisko dla zwierząt niż na sprytne i obrotne „zwierzęta polityczne”.

Komentarze są zamknięte