W Turawie został otwarty pierwszy w Polsce hotel Mental Relax House

Niezależna Gazeta Obywatelska

Mental House w TurawieMental Relax House jest jedynym hotelem terapeutycznym w Europie i Polsce
Od teraz Polacy mogą nazywać się innowatorami w dziedzinie psychologii klinicznej. Bo w Polsce pojawił się pierwszy w Europie unikalny hotel — dom dla osób z problemami psychologicznymi i zaburzeniami psychosomatycznymi. Ośrodek został otwarty na początku 2015 roku i znajduje się w województwie opolskim, na terenie obszaru Natura 2000 nad brzegiem Dużego Jeziora Turawskiego.
Nazwa hotelu — Mental Relax House — mówi sama za siebie. Jest to miejsce, gdzie może odpocząć ciało i dusza. Kuracjuszami zajmują się tacy specjaliści, jak fizjoterapeuta, psychoterapeuta, animator kultury, trener, masażysta, osteopata pod patronatem profesora psychologii klinicznej i psychoterapii, założyciela Fundacji Vitatherapy Jarosława Bahrija. Zespół Mental Relax House połączył siły, by stworzyć unikalną metodę pracy z klientami — vitaterapię — co dosłownie oznacza “leczenie życiem”. Wyzdrowienie według metody opiera się przede wszystkim na:
• Braku leczenia psychotropowego, lub jego redukcję do minimum pod nadzorem lekarza prowadzącego
• Wspólne zamieszkiwanie w terapeutycznym hotelu wraz z innymi kuracjuszami oraz utrzymanie gospodarki
• Stworzenie zdrowych relacji, gdzie każdy czuje się częścią zespołu, w poszukiwaniu celu i wiary
Mental Relax House pomaga w radzeniu sobie z chorobami cywilizacyjnymi — uczy, jak walczyć ze stresem i depresją. Ważny szczegół, którym charakteryzuje się placówka — brak telewizorów i ograniczony dostęp do Internetu. Oprócz zajęć integracyjnych i indywidualnych, kuracjusze mogą korzystać z sauny, Nordic walking, tenisa stołowego, jeździć na rowerze, organizowane są pokazy filmowe i zajęcia taneczne.
Aby stworzyć taki model terapii, zespół zmotywowała działalność profesora Andrzeja Cechnickiego, który traktuje ludzi psychicznie chorych jako pełnoprawnych członków społeczeństwa. Potwierdzeniem tego stanu była sugestia profesora Cechnickiego aby stworzyć w Krakowie pensjonat, gdzie pracując, ludzie wychodzą z trudnych kryzysów życiowych.
Takie wprowadzenie do integracyjnej terapii, pracy i odpoczynku pomaga poradzić sobie z wewnętrznym dyskomfortem, a następnie skutecznie adaptować się do społeczeństwa. Pomysły profesjonalistów Mental Relax House są bardzo podobne do wizji lekarza i filozofa Alberta Schweitzera. Ale największy wpływ na podejście ma metoda soterii Lorena Moshera. Więcej na http://www.vitatherapy.eu
lub pod tel +48 889 682 852, tel +48 788 408 674, [email protected]

Komentarze są zamknięte