Wiśniewski do kibiców: nieodpowiedzialne zachowanie radnych

Niezależna Gazeta Obywatelska2

Arkadiusz Wiśniewski fot. UMOpoleDrodzy Kibice
Kochani Sportowcy
Szanowni Działacze

W takim samym stopniu jak Wy zostałem zaskoczony decyzją części radnych (Razem dla Opola, Platforma Obywatelska) o odrzuceniu uchwały zapewniającej długofalowe finansowanie klubów sportowych w Opolu. Obserwując wytężone i szeroko zakrojone prace nad projektem zmian w finansowaniu sportu z niecierpliwością oczekiwałem wcielenia ich w życie. Niestety wspomniana grupa radnych, nagle i nieodpowiedzialnie, bez wcześniejszych uwag, opowiadając się przeciwko tym dobrym rozwiązaniom, wprowadziła niepotrzebne zamieszanie i kontrowersje.

Nadal podtrzymuję swoje stanowisko, że finansowanie sportu w Opolu wymaga większych nakładów niż miało to miejsce w latach ubiegłych a podział takich środków powinien odbywać się w sposób maksymalnie transparentny, z uwzględnieniem celów organizacyjnych i wizerunkowych Miasta Opola.

Zapewniam, że mimo tej złej decyzji części radnych, trwają już intensywne prace nad zapewnieniem klubom deklarowanego wsparcia. Służyć temu będzie oczywiście rozwiązanie systemowe, z którego pod żadnym pozorem się nie wycofuję. Jeżeli jego wdrożenie z przyczyn formalnych miałoby jednak przesunąć się w czasie – to stabilność finansowa klubów nie zostanie zachwiana z uwagi na środki zarezerwowane w uchwalonym budżecie miasta na 2016 rok (1,5 mln. zł.).

To oczywiście rozwiązanie połowiczne. Wydział Sportu w najbliższych dniach poinformuje o dalszych krokach podjętych w kwestii finansowania klubów sportowych w Opolu.

Arkadiusz Wiśniewski, prezydent Opola

  1. Leon
    | ID: 80cb1d93 | #1

    Stanowisko w-ce Prezydenta Opola należy przyznać bezwzględnie dla Zjednoczonej Prawicy- Solidarnej Polsce Z.Z.

  2. 2016
    | ID: c353884f | #2

    Czy sa tam jeszcze jacy – oddani „sprawie” ? Czy wszystko, to gra o stolki? Jesli gra o stolki, to absolutnie nie nalezy dawac stolka Ociepom. Jesli zas mialby ktos zatroszczyc sie bardziej o sprawy miasta niz o swoje sprawy…powinien ten stolek dostac jakis spolecznik. Znacie takiego??? Zaraz zglosi sie Ociepa!!!

Komentarze są zamknięte