Przestań tuczyć fiskusa!

Niezależna Gazeta Obywatelska1
Stack money for security and investment. Polish currency zloty paper banknotes in chain. Isolated on white

Zatrzymaj kasę w portfelu

Widzisz banknot na zdjęciu? Ten i jeszcze 7 takich samych za kilka miesięcy dobrowolnie oddasz Ministerstwu Finansów. Wiedziałeś? Nie? Nic dziwnego. Większość Polaków tego nie wie.

I dzięki tej niewiedzy Twój portfel schudnie, a Twoja wpłata wywoła uśmiech zadowolenia na twarzy ministra finansów. Chcesz tego? Jeżeli nie, to masz jeszcze tylko kilkanaście dni, aby temu zapobiec. Jak? Odpowiedź znajdziesz tutaj:

O co chodzi? O ulgę podatkową, której większość z nas nie jest świadoma. I niestety za brak tej wiedzy płacimy.

A konkretnie: od kilku lat masz możliwość odpisania od podatku pewnej kwoty, którą możesz zgromadzić w ramach własnego planu systematycznego oszczędzania. W tym roku jest to kwota 4 750,80 zł (maksymalnie). Wpłacając tę sumę na własny plan oszczędnościowy, zwany Indywidualnym Kontem Zabezpieczenia Emerytalnego (IKZE) zyskujesz możliwość odpisania jej od podatku i tym samym rozliczając rocznego PITa, w pierwszych miesiącach przyszłego roku otrzymasz 855,14 zł zwrotu! A jeżeli załapałeś się na drugi próg podatkowy, Twój zwrot wyniesie 1520,26 zł!

Opłacalna inwestycja? Jasne, że tak. Cały czas tylko Ty jesteś właścicielem wpłacanych przez siebie pieniędzy, możesz w każdej chwili je wypłacić, i co najważniejsze, zwrot w wysokości 18% (lub 32%) otrzymujesz co roku (jeżeli corocznie zasilasz swoje IKZE).

Więcejhttp://coaching-finansowy.pl/news/33/17/PRZESTAn-TUCZYc-FISKUSA.html

  1. Irena
    | ID: af26297a | #1

    Mądra rada.

Komentarze są zamknięte